TSE Başkanı Şentürk: -"Kalkınmanın anahtarı kalite, kalitenin anahtarı TSE'dir"

  • Yazı boyutu
TSE Başkanı Şentürk:
  -"Kalkınmanın anahtarı kalite, kalitenin anahtarı TSE'dir"

TSE Başkanı Şentürk: -"Kalkınmanın anahtarı kalite, kalitenin anahtarı TSE'dir"

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, kalkınmanın anahtarının kalite, kalitenin anahtarının ise TSE olduğunu ifade etti.
     Şentürk, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa Kalite Teşkilatı (EOQ) üye ülkelerinde ve bütün Avrupa'da Kasım ayının ikinci haftasının "Avrupa Kalite Haftası" ve bu hafta içindeki Perşembe gününün ise "Dünya Kalite Günü" olarak kutlandığını hatırlatarak, Avrupa Kalite Teşkilatı'nın bu yılki kutlamalarının ana temasının "Anahtar Unsur: Kalite" olduğunu kaydetti.
     Küresel ekonomik düzende rekabetin temel şartının, tüm sektörlerde müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun, yüksek kalitede ve uluslararası standartlarda mal ve hizmet üretimi gerçekleştirmek olduğunu vurgulayan Şentürk, "Kalkınmanın anahtarı kalite, kalitenin anahtarı TSE'dir" ifadesini kullandı.
     Şentürk, Avrupa Kalite Teşkilatı'nın, Avrupa ve Akdeniz kıyısında yerleşik yaklaşık 30 ülkenin, kalite alanında faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluştuğunu belirterek, TSE'nin, 1976 yılından beri Avrupa Kalite Teşkilatı'na tam üye olduğu ve teşkilatın çalışmalarına aktif olarak katıldığını kaydetti.
     TSE Eski Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Niyazi Akdaş'ın Avrupa Kalite Teşkilatı Başkanı görevini yürüttüğünü anımsatan Şentürk, bu görevin Türkiye ve TSE'nin uluslararası alanda sahip olduğu itibarın bir yansıması olduğunu ifade etti. Söz konusu görevin TSE'ye Türkiye adına kalite alanındaki yeni projeleri küresel ve Avrupa Birliği düzeyinde hayata geçirme imkanı verdiğini belirten Şentürk, şunları kaydetti:
     "TSE'nin önümüzdeki günlerde uygulamaya koymayı hedeflediği 'Müşteri Dostu Kuruluş ve Müşteri Dostu Marka Belgelendirmesi' çalışması, bu projelerden biridir. 'Müşteri memnuniyeti alanında kapsamlı bir değerlendirme' olarak özetlenebilecek söz konusu proje çerçevesinde, firmaların puanlandırma sistemi ile değerlendirilmesi ve bu kapsamda yıllık olarak en başarılı firmaların belirlenmesi planlanmaktadır."
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir