Trend Micro`dan KOBI`lere Worry-Free Bilgi Güvenligi Çözümleri

  • Yazı boyutu
Trend Micro`dan KOBI`lere Worry-Free Bilgi Güvenligi Çözümleri

Trend Micro, Worry-Free bilgi güvenligi çözümleriyle KOBI’leri Web tehditlerine karsi koruyor. Internet öncesi dönemde bilisim teknolojilerinden fazlaca yararlanmayan KOBI’ler, Internet ile birlikte teknolojinin hizina ayak uydurmaya basladilar.

Yapilan bir arastirmada, Internet’in son 24 ayda çalisma sekillerini degistirdigi KOBI’lerin oraninin %40’lari buldugu görüldü. Ne var ki IDC’nin 2006’da yaptigi bir baska arastirma, KOBI’lerin %70’inin Web güvenligi yazilim ve hizmetlerinden yoksun olarak faaliyet gösterdiklerini ortaya koyuyor. KOBI’lerin kadrolarinda güvenlik uzmanlari ya da BT elemanlari bulunmuyor. Hatta birçogu, Web tehdidinin anlamini dahi bilmiyor. KOBI’ler, bilgi güvenligi isini kendileri adina bir uzmanin yapmasini, kendilerine bu konuda destek vermesini, güvenlik politikalari olusturup bunlarin yönetimini üstlenmesini istiyor. kaynak:maxihaber.net

Bu haberi 1,315 kişi okudu

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir