Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı -Kültür ve Turizm Bakanı Günay, fuar kapsamında açılan AA…

  • Yazı boyutu
Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı
  -Kültür ve Turizm Bakanı Günay, fuar kapsamında açılan 
  AA…

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı -Kültür ve Turizm Bakanı Günay, fuar kapsamında açılan AA Türkiye Fotoğrafları Sergisi'ni gezdi -Fuarda ülke ve il stantlarını gezen Günay, mesir macunu ve festivalinin Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alındığını açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı kapsamında açılan AA Türkiye Fotoğrafları Sergisi'ni gezdi.
     Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, TÜRSAB, İZFAŞ ve Hannover Messe İstanbul ortaklığıyla düzenlenen 6. Travel Turkey Fuarı'nin açılış töreni sonrası 4 holden oluşan fuar alanındaki stantları gezen Bakan Günay, fuarın basın sponsoru olan AA standını ve Türkiye Fotoğrafları Sergisi'ni ziyaret etti.
     AA foto muhabirlerinin Türkiye'nin dört bir yanından çektiği 50 seçilmiş karenin gösterime açıldığı sergiye İzmir Valisi Cahit Kıraç ile birlikte gelen Bakan Günay, sergi hakkında AA İzmir Bölge Müdürü Muammer Başkan'dan bilgi aldı.
     Bakan Günay, fuar kapsamında ziyaret ettiği Bosna Hersek standında bu ülkenin Çevre ve Turizm Bakanı Branka Duric ile görüştü. Konuk Bakan, Türkiye'den gelen turist sayısının hızla arttığını, gelecek yıllarda Türkiye'den 1 milyon turist beklediklerini belirtti.
     Bosna Hersek İzmir Fahri Konsolosu Kemal Baysak ise Bakan Günay'ın 1995 yılında kuşatma altındaki Saraybosna'ya gelmesinin Bosna Hersek'te hiç unutulmadığını belirterek Bosnalılar'ın Bakan Günay'a teşekkür ettiğini ifade etti.
     Günay, ziyaret ettiği Kırşehir standında Neşet Ertaş'ın yeğeni Birol Ertaş, ünlü ozan Aydın Çekiç ve Zafer Başaran'ın oluşturduğu grubun şarkılarına eşlik etti.
     Çeşme ve Sakız Adası'ndaki işletmelerin ortak kurduğu standı da ziyaret eden Günay, Ege'nin iki yakasının bir stantta bir araya geldiğini, sözkonusu projenin çok iyi düşünüldüğünü belirterek turizm alanında iki ülke arasındaki tüm işbirliği projelerini desteklediklerini ifade etti.
    
     -Mesir macunu Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girdi-
    
     Manisa standı ziyaretinde mesir macunu için UNESCO'ya yapılan somut olmayan kültür mirası başvurusu hakkında bilgi veren Bakan Günay, mesir macunu ve festivali için yapılan başvurunun olumlu sonuçlandığını, Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan mesir macunu için tarihi bir dönemecin aşıldığını kaydetti. Bakan Günay ve Vali Kıraç, stantta fuar ziyaretçilerine mesir saçtı.
     Bakan Günay, programında yer almasına rağmen fuar kapsamında düzenlenen "2012 Türkiye Turizmi Değerlendirmesi ve Beklentileri Turizm Zirvesine" katılamadı.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir