Trakya Kalkınma Ajansı'nın Macaristan temasları -Ajans yöneticileri, Türk-Macar Sanayi ve Ticaret…

  • Yazı boyutu
Trakya Kalkınma Ajansı'nın Macaristan temasları
  -Ajans yöneticileri, Türk-Macar Sanayi ve Ticaret…

Trakya Kalkınma Ajansı'nın Macaristan temasları -Ajans yöneticileri, Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası yöneticileriyle toplantı yaptı

Trakya Kalkınma Ajansı yöneticileri, temaslarda bulunmak üzere Macaristan'a geldi.
     Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinin bağlı olduğu Trakya Kalkınma Ajansı yöneticileri, çalışma ziyareti kapsamında Çek Cumhuriyeti ve Avusturya'nın ardından Macaristan'da da temaslarda bulundu.
     Trakya Kalkınma Ajansı heyetinde, Edirne Valisi Gökhan Sözer, Kırklareli Valisi ve ajansın başkanı Mustafa Yaman, ajans yönetim kurulu üyelerinden Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Tekirdağ İl Genel Meclis Başkanı Orhan Perçinoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Çatinkaya, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün yer aldı.
     Heyet önce, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da, daha sonra ise Avusturya'nın başkenti Viyana'da temaslarda bulundu.
     Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye gelen heyet, Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Kemal Gür'e nezaket ziyaretinde bulundu.
     Macaristan Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası yöneticileriyle de bir araya gelen Trakya Kalkınma Ajansı heyeti, Trakya bölgesine yatırım çekmek ve Macaristan ile karşılıklı ticaret yapılması için temaslarda bulundu.
     Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Suat Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplantının çok olumlu geçtiğini, başta tarım ürünleri ve tarım makineleri alanında ajansla işbirliği yapabileceklerini söyledi.
     Trakya Kalkınma Ajansı Başkanı Mustafa Yaman da amaçlarının, Trakya Bölgesi'nin kalkınması, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Macaristan'daki iş adamları ve yatırımcılarıyla ortak proje fikirleri üretmek olduğunu açıkladı.
     Yaman, üç ülkedeki temasların da verimli geçtiğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 252 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir