Trakya Cam, Hindistan'da ortak girişim anlaşması imzaladı

  • Yazı boyutu
Trakya Cam, Hindistan'da ortak girişim anlaşması imzaladı

Trakya Cam, Hindistan'da ortak girişim anlaşması imzaladı

Trakya Cam, Hindistan'ın en büyük cam ambalaj üreticilerinden Hindusthan National Glass & Industries Limited (HNGIL), Kurucu Hissedarları (Promoters) ve HNG Float Glass Limited (HNGFL) ile 10 Ocak 2013 tarihinde Ortak Girişim Anlaşması (JVA) imzaladığını bildirdi.
     Trakya cam Sanayii AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şirketin hızlı büyüme vizyonu çerçevesinde gelişme potansiyeli sunan Hindistan düzcam pazarına girme kararı doğrultusunda İyi Niyet Anlaşması (MOU) imzalandığının 18 Ekim 2012 tarihinde kamuya duyurulduğu hatırlatıldı.
     Bu duyuru sonrasında ortaklık yönünde çalışmaların sürdürüldüğü belirtilen açıklamada "Hindistan'ın en büyük cam ambalaj üreticilerinden Hindusthan National Glass & Industries Limited (HNGIL), Kurucu Hissedarları (Promoters) ve HNG Float Glass Limited (HNGFL) ile 10 Ocak 2013 tarihinde Ortak Girişim Anlaşması (JVA) imzalanmıştır" denildi.
     Açıklamada, bu anlaşma neticesinde Trakya Cam'ın, HNGIL ve kurucu hissedarlarının halihazırda yüzde 88 oranında pay sahibi olduğu tek düzcam hattı olan HNGFL'ye yüzde 45 oranında ortak olduğu kaydedilerek "IFC'nin bu şirkette yüzde 12 olan payı ise hisse devir işlemlerinden sonra yüzde 10 olacaktır. Hisse devir ve kapanış işlemlerinin tamamlanmasına (closing) yönelik çalışmalar sürdürülmektedir" ifadelerine yer verildi.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir