Trakya Birlik'ten ortaklarına destekleme kredisi -Yönetim Kurulu Başkanı Sezen: -"Birliğimizce…

  • Yazı boyutu
Trakya Birlik'ten ortaklarına destekleme kredisi
  -Yönetim Kurulu Başkanı Sezen:
  -"Birliğimizce…

Trakya Birlik'ten ortaklarına destekleme kredisi -Yönetim Kurulu Başkanı Sezen: -"Birliğimizce 28 milyon lira tutarında destekleme kredisi kullandırılması öngörülmüştür"

Trakya Birlik'in ayçiçeği ekim dönemi hazırlıklarına katkı sağlamak ve yağlık ayçiçeği ekimini teşvik etmek amacıyla ortaklarına destekleme kredisi kullandıracağı bildirildi.
     Trakya Birlik'ten yapılan yazılı açıklamada, birlik ortaklarına bu yılki ayçiçeği ekim döneminde tarla hazırlıklarına katkı sağlamak ve yağlık ayçiçeği ekimini teşvik etmek amacıyla, geçmiş iş yıllarında olduğu gibi bu yılda nakdi destekleme kredisi kullandırılacağı belirtildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, 2012/2013 İş yılı Alım Kampanyası'nda rekolte beyannamesi vererek en az 1 tonluk yağlık ayçiçeği ürünü teslim etmiş ve halen kısa ve uzun vadeli vadesi geçen borcu bulunmayan ortakların, teslim ettiği ürünle doğru orantılı olarak kredilendirme limitleri dahilinde destekleme kredisi kullanabileceğini ifade etti.
     Kredi dağıtımının 18 Şubat'ta başlayacağını belirten Sezen, "Yüzde 50 ürün teslim taahhüdünü yerine getirmiş ortaklarımıza ton başına 150 lira, yüzde 50 taahhüdünü yerine getirmemiş ortaklarımıza ise ton başına 75 lira tutarında destekleme kredisi kullandırılacak olup, kredinin vadesi 30 Eylül olacaktır. Birliğimizce 28 milyon lira tutarında destekleme kredisi kullandırılması öngörülmüştür" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir