Trakya Birlik, ayçiçeği üreticilerine ek ödeme yapacak -Kampanya döneminde aldığı 205 bin 722 ton…

  • Yazı boyutu
Trakya Birlik, ayçiçeği üreticilerine ek ödeme yapacak
  -Kampanya döneminde aldığı 205 bin 722 ton…

Trakya Birlik, ayçiçeği üreticilerine ek ödeme yapacak -Kampanya döneminde aldığı 205 bin 722 ton ayçiçeği için 301 milyon lira ödeme yapan birlik, üreticilere 22 milyon lira ek ödeme yapacak

Trakya Birlik, kampanya döneminde aldığı 205 bin 722 ton ayçiçeği için üreticilere 22 milyon lira ek ödeme yapacak.
     Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, yaptığı yazılı açıklamada, ağustos ve eylül aylarında düzenlenen kampanyada üreticilerden alınan 205 bin 722 ton ayçiçeği için 301 milyon lira ödeme yapıldığını, ayçiçeğinin kesin alım fiyatını belirlerken üreticilerin emeğinin göz ardı etmediklerini bildirdi.
     Alım fiyatını belirlerken ithal ve ham ayçiçeği yağ fiyatları, döviz kurları, gümrük vergileri, dünya ve Türkiye rekoltesi, üretim maliyetleri, destekleme ve prim ödemeleri, diğer bitkisel yağlar, ayçiçeğinin en çok işlem gördüğü borsalar ile üretici beklentilerini dikkate aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Kesin alım fiyatları yüzde 40 yağ oranlı ayçiçeği için bin 500 TL/ton, yüzde 45 yağ oranlı ayçiçeği için bin 613 TL/ton, yüzde 50 yağ oranlı ayçiçeği için bin 725 TL/ton olarak belirlendi. Bu fiyatlar sonucunda ortaklarımıza yapılacak takribi fark ödemesi 22 milyon lira olup, söz konusu ödemeler 22 Ekim'den itibaren yapılacaktır."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir