Traktörle dünya turuna çıkan Güney Koreli çiftçi Çubuk'ta -Tarımsal sorunlara dikkat çekmek…

  • Yazı boyutu
Traktörle dünya turuna çıkan Güney Koreli çiftçi Çubuk'ta
  -Tarımsal sorunlara dikkat çekmek…

Traktörle dünya turuna çıkan Güney Koreli çiftçi Çubuk'ta -Tarımsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla dünya turuna çıkan Güney Koreli çiftçi, Edirne'den başlattığı Türkiye turunda Çubuk'a ulaştı

Tarımsal sorunlara dikkat çekmek izin traktör ile dünya turuna çıkan Güney Koreli çiftçi Kitae Kang, Çubuk'a geldi.
     Çiftçi bir ailenin çocuğu olan Güney Koreli Kitae Kang, çiftçilerin sıkıntılarını gündeme getirmek için 170 saat traktör kullanarak 4300 kilometre yol yaptığını ve bir bu kadar daha yol yaparak Türkiye turunu tamamlayacağını söyledi.
     Kang, "4 ay Türkiye'de kalacağım. Daha sonra Çin'e gidip, orada 4 ay kalacağım. Çin'de de traktörle gezeceğim. Çin'den sonra traktörü bırakacağım. Çin'in komşu ülkelerini yürüyerek gezeceğim. Bir yıl içinde dünya turumu tamamlayacağım" dedi.
     Çubuk'u çok beğendiğini ifade eden Kang, "Çok geniş arazileriniz var bu beni şaşırttı. Bizim ülkemizde araziler bu kadar büyük değil. Biz güney Kore'de bu kadar şanslı değiliz, bu kadar geniş arazilerimiz olmadığı için de sizin kadar meyve sebze yetiştiremiyoruz" dedi.
    
     -İlgiden memnun oldum-
    
     Çubukta karşılaştığı ilgiden bir hayli memnun olan Kang, şunları kaydetti:
     "Burada insanların cana yakınlığı beni çok şaşırttı. Çubuk'ta traktörümü sürerken birçok insan bana, (gel çayımızı iç) diyor. Çok çay kahve içtim ve hiç kimse benden ücret de almadı. Bu duruma çok şaşırdım, burada olmaktan çok mutluyum"
     Dünya turu sırasında kendisine sponsor olan firmanın kendisi için Çubuk'ta düzenlediği iftar yemeğine katılan Kang, burada Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve çiftçilerle bir süre sohbet etti.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir