Trafik sorunlarını çözmek için liseliler işbaşında

  • Yazı boyutu
Trafik sorunlarını çözmek için liseliler işbaşında

Trafik sorunlarını çözmek için liseliler işbaşında

"Sizin Fikriniz Sizin Projeniz" Uluslararası Yol Güvenliği ve Sürdürülebilir Ulaşım Yarışması'na bu yıl İstanbul'daki bütün Anadolu Liseleri katılıyor.
     Renault'dan yapılan açıklamaya göre, 18 Aralık'ta yapılan, 142 Anadolu Lisesinin müdür ve öğretmenlerinin katıldığı bilgilendirme semineriyle Liseler için bu sene de heyecan ve etkinlik dolu bir yarış başladı.
     İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen yarışma 10. sınıf öğrencilerini yakın çevrelerindeki somut trafik ve ulaşım sorunlarına çözüm üretmek için harekete geçmeye davet ediyor.
     Yarışmanın Türkiye Finali Mayıs ayında yapılacak. Nisan ayında Türkiye'deki jüri tarafından belirlenecek en başarılı uygulamayı geliştiren öğrenciler Haziran ayında Fransa'da yapılacak Uluslararası Finalde Türkiye'yi temsil edecek.
     Geçen yıl Türkiye birincisi olan Zeytinburnu Anadolu Lisesi, Uluslararası Finalde de dünya üçüncülüğü ödülünü kazanmıştı. Yarışmada ilk üçe giren sınıfların öğretmenlerine ve öğrencilere çeşitli hediyeler de verilecek.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir