"Trafik Hayattır!", ilköğretim eğitimleri başladı -Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü…

  • Yazı boyutu
"Trafik Hayattır!", ilköğretim eğitimleri başladı
     -Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü…

"Trafik Hayattır!", ilköğretim eğitimleri başladı -Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü Bebekoğlu: -"Toplumumuza ve araçlarımızı kullanan sürücülere karşı bir sorumluluğumuzun olduğunu biliyoruz"

Doğuş Otomotiv, trafikte saygı kültürünün toplumun her kesimine ulaşması amacıyla faaliyetlerini "Trafik Hayattır!" platformu kapsamında sürdürmeye devam ediyor.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yeni bir projeye imza atan Doğuş Otomotiv, ilköğretim öğretmenlerine trafik güvenliği konusunda eğitici eğitimlerine başlıyor. Eğitime katılan öğretmenler, ilköğretim ikinci sınıfta okuyan öğrencilerine Hayat Bilgisi dersi kapsamında trafik güvenliği içerikli eğitimler verecekler.
     Trafik güvenliği eğitimlerinin ilki bugün İstanbul'da düzenlenen eğitim semineri ile başladı. Eğitimler, İstanbul'dan sonra sırasıyla Niğde, Bursa, Ankara ve Kocaeli'nde gerçekleştirilecek. 5 ilde 1.000'e yakın öğretmene verilecek eğitim ile yaklaşık 30 bin öğrenciye ulaşılacak.
     Doğuş Otomotiv, trafik güvenliği bilincinin ve trafikte saygı anlayışının toplumun tüm kesimlerinde yerleşmesi amacıyla çalışmalarını kesintisiz devam ettiriyor. "Trafik Hayattır!" platformu kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yeni bir eğitim seferberliğine imza atan Doğuş Otomotiv, İlköğretimin 2. sınıfında okutulan Hayat Bilgisi dersi çerçevesinde işlenecek trafik güvenliği konulu bir eğitim hazırladı.
     Trafik psikolojisi ve trafik güvenliği konularında uzman danışmanlardan destek alınarak oluşturulan eğitim içeriği, öğretmenlere ve öğretmenler aracılığıyla öğrencilere verilecek. Trafik güvenliği konulu eğitimin ilk semineri İstanbul-da gerçekleştirildi. Eğitime, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü-ne bağlı toplam 50 okuldan yaklaşık 200 öğretmen katıldı.
     Eğitim serisinin açılış konuşmasını yapan Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü Koray Bebekoğlu, Türkiye'nin lider otomotiv distribütörü olarak trafik güvenliği konusunda kendilerine de sorumluluk düştüğünü belirtti.
     Bebekoğlu şunları kaydetti:
     "Bir otomotiv şirketi olarak toplumumuza ve araçlarımızı kullanan sürücülere karşı bir sorumluluğumuzun olduğunu biliyoruz. Bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için de, Trafik Hayattır! platformumuz kapsamında yürüttüğümüz projelerimizle, toplumumuzda trafik güvenliğinin sağlanması için üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.
     Geleceğimizi emanet edeceğimiz bugünün çocuklarının trafik güvenliği bilinci ile yetişmesine imkan verecek bu projemiz ise, Trafik Hayattır! Platformu çalışmalarımızdan en önem verdiklerimizden biri. Doğuş Otomotiv olarak toplumuzun geleceği olan çocuklarımızın trafik konusundaki eğitimine ayrı bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Biliyoruz ki ilköğretim çağında öğrenilen bilgilerin, kişilerin ilerleyen yıllardaki davranışlarında büyük etkisi oluyor."
    
     -30 bin öğrenciye ulaşılacak-
    
     Bu eğitim ile ilköğretim çağındaki öğrencilere eğitim veren eğitmenlerin trafik güvenliği konusunda bilinçlenmesi, sonra da bu bilgileri öğrencilerine ve diğer öğretmenlere aktarılması amaçlanıyor.
     Konusunda uzman eğitmenler tarafından verilen eğitici eğitimlerinde emniyet kemeri, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve araç içi güvenlik başta olmak üzere trafik güvenliği ile ilgili birçok konuda bilgi verildi.
     Tam gün süren bu eğitimlerin ardından sınıf öğretmenleri, bu bilgileri, Hayat Bilgisi trafik güvenliği dersi kapsamında öğrencilerine aktaracak. Öğretmenler, eğitimden aldıkları trafik güvenliği konulu teorik bilgileri, destekleyici eğitim materyalleri ve proje uygulama rehberi yardımıyla ilköğretim ikinci sınıfta okuyan öğrencilerine anlatacak.
     "Trafik Hayattır!" eğitimlerinde öğrencilerin gelişimleri ise ön, son testler ve uygulama takip formuyla takip edilecek. Eğitim projesinin, 5 ilde pilot uygulamalarının tamamlanmasının ardından proje çıktıları Milli Eğitim Bakanlığı'na sunulacak. Bakanlığa sunulmasının ardından trafik güvenliği eğitimlerinin ilköğretim müfredatının içeriğine eklenmesi hedefleniyor.
     Proje kapsamında, ilk etapta 2012 yılı içinde 5 ilde düzenlenecek eğitimler ile yaklaşık 1.000 öğretmen ve 30 bin öğrenciye ulaşılması amaçlanıyor. İlki İstanbul'da düzenlenen "Trafik Hayattır!" eğitimlerinin, sırasıyla 10 Eylül'de Niğde'de, 13 Eylül'de Bursa'da ve 14 Eylül'de de Ankara'da düzenlenecek. Eğitimlerin ilk etabı, Kocaeli'de sona erecek.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir