TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün: -"Marketlerde beyaz et ve kırmızı et parçalama izni…

  • Yazı boyutu
TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün:
  -"Marketlerde beyaz et ve kırmızı et parçalama izni…

TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün: -"Marketlerde beyaz et ve kırmızı et parçalama izni olanlar hijyen koşullarına en üst seviyede uymaktadır"

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, marketlerde beyaz et ve kırmızı et parçalama izni olanların hijyen koşullarına en üst seviyede uyduğunu bildirdi.
     TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, Türk Gıda Kodeksi Et ve Et ürünleri Tebliği ile market ve kasapların, beyaz eti ambalajsız ve parçalayarak satmalarına izin verilmesi hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
     Türkiye'de hijyen şartlarına uyulduğu taktirde "dökme" ürün olarak beyaz etin satılabileceği ve bunun da tüketicinin alım gücüne katkı sağlayacağını vurgulayan Aygün, "Marketlerde beyaz et ve kırmızı et parçalama izni olanlar hijyen koşullarına en üst seviyede uymaktadır. Birçok markette tüketiciler de parçalama işlemini kendi gözleriyle görmektedir" dedi.
     Aygün, birçok Avrupa ülkesinde marketlerde "dökme" beyaz etin satıldığını, beyaz etin ambalajlı satışının yapılabileceği gibi künye bilgilerinin yer aldığı bilgileri görünür bir yerde olmak şartı ve hijyen kurallarını sağladığı sürece dökme olarak da satılabileceğini ifade etti.
     Hijyen kurallarına uymayan ve halkın sağlığını hiçe sayan kurum ve kuruluşların yetkililer tarafından uyarılıp gerekli yaptırımlara mutlaka maruz kalacaklarını belirterek, bu konuda Bakanlık yetkilileri ile sürekli bilgi paylaşımı içinde olduklarını ve federasyonlarına bağlı marketler olarak düzenlemeleri en iyi şekilde hayata geçirdiklerini kaydetti.
     Aygün ayrıca, TPF üyeleri olarak, halka kaliteli ürünleri ekonomik olarak daha hijyenik şartlar altında sunduklarını ve sunmaya devam edeceklerini belirtti.
     Federasyon olarak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ortak olarak hazırladıkları ve yakında yayına girecek olan "soğuk zincirin önemi" konulu kamu spotuyla halka sadece sağlıklı ürünlerin sunulması yönünde değil kamunun bilinçlenmesi yönünde de çalışmalara devam ettiklerine dikkati çekti.
    
    
    

Bu haberi 111 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir