TPE'ye 16 uzman yardımcısı alınacak

  • Yazı boyutu
TPE'ye 16 uzman yardımcısı alınacak

TPE'ye 16 uzman yardımcısı alınacak

Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) 16 uzman yardımcısı alınacak.
     Konuya ilişkin duyuru, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, TPE, marka uzman yardımcısı kadrolarına sözlü sınavla, hukuk fakültesi mezunları arasından 6, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunları arasından da 10 kişi olmak üzere toplam 16 kişi alacak.
     TPE Marka Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için başvurular, şartları taşıyan adaylar tarafından, ilan tarihinden itibaren otuz gün içinde elektronik ortamda Enstitü'nün resmi internet sitesinin (www.turkpatent.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan form, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak yapılacak.
     Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından A grubu kadrolar için 09-10 Temmuz 2011 veya 07-08 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) neticesinde siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olanlar için KPSSP54 puan türünden en az 80, hukuk fakültesinden mezun olanlar için ise KPSSP11 puan türünden en az 80 puan almış olma şartının arandığı giriş sınavı başvuru şartları arasında, KPSS'de en az 42 yabancı dil sorusunu doğru cevaplamış olmak veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) en az 70 puan almış olmak yada buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak şartları da aranıyor.
     11 Şubat 2013 tarihinde yapılacak olan sözlü sınava, her grup için belirlenen KPSS puan türünden kendi içinde en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere yapılan sıralamaya göre, kadro sayısının en fazla 4 katı kadar aday çağrılacak.
    
    
    

Bu haberi 99 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir