TPAO, Kuzey Marmara'daki etüt çalışmaları için hizmet alımı yapacak

  • Yazı boyutu
TPAO, Kuzey Marmara'daki etüt çalışmaları için hizmet alımı yapacak

TPAO, Kuzey Marmara'daki etüt çalışmaları için hizmet alımı yapacak

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Kuzey Marmara Sabit Açık Deniz Platformları için lokasyon inceleme ve boru hatları güzergah etüt çalışması ve jeoteknik etüt çalışması için hizmet alımı yapacak.
     TPAO'nun Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanına göre, Kuzey Marmara Sabit Açık Deniz Platformları için lokasyon inceleme ve boru hatları güzergah etüt çalışması hizmet alımı TPAO Mal ve Hizmet Alımı Yönetmeliği'ne göre Açık İhale usulü ile ihale edilecek.
     İhale, Marmara Denizi, Silivri açıklarında temel olarak uzunlukları toplamı yaklaşık 8,5 kilometre olan üç ayrı güzergah boyunca detay batimetri, sidescan sonar, magnetometre, sub-bottom profiler taraması, belirli noktalarda zemin örneklemesi, ilgili numune analizleri, yorumlama ve raporlama işlerini içeriyor.
     Bunun yanısıra, Kuzey Marmara Sabit Açık Deniz Platformları için jeoteknik etüt çalışması hizmet alımı TPAO Mal ve Hizmet Alımı Yönetmeliği'ne göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.
     İhale, Marmara Denizi'nin kuzeyinde Silivri açıklarında 25 ve 45 metre su derinliklerinde yerleştirilmesi planlanan ve yer altı doğal gaz depolama sisteminde kullanılacak olan iki adet 4-ayaklı sabit açık deniz platformu tasarım çalışmaları için gereken bölgeye özgü jeoteknik etüt çalışması işlerini içeriyor.
     İşkapsamında her bir platformun yerleştirileceği alanda Teknik Şartname çerçevesinde birer adet deniz zemininden 110 metre nihai derinliğe kadar jeoteknik amaçlı örnekleme, birer adet CPT çalışması, ilgili saha ve laboratuar testleri, analiz, yorum ve raporlama yaptırılacak.
     İhale dokümanı TPAO'da görülebilecek ve aynı tarihlerde 100 lira karşılığı Üretim Daire Başkanlığı 11'inci kat 1109 numaralı odadan satın alınabilecek.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir