Toyota Türkiye, yenilenen "Verso"yu görücüye çıkardı -Sakarya'da faaliyet gösteren Toyota Türkiye…

  • Yazı boyutu
Toyota Türkiye, yenilenen "Verso"yu görücüye çıkardı
  -Sakarya'da faaliyet gösteren Toyota Türkiye…

Toyota Türkiye, yenilenen "Verso"yu görücüye çıkardı -Sakarya'da faaliyet gösteren Toyota Türkiye Otomobil Fabrikası'nda üretilen Verso modeli, basın mensuplarına tanıtıldı -Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Özer: -"Bu yıl Verso'yu 50 bin adet üreteceğiz, yüzde 95'i ihraç olacaktır" -"Yeni Corolla'nın deneme üretimleri yapılıyor şu an, ağırlıklı pazarı Rusya olacaktır"

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde faaliyet gösteren Toyota Türkiye Otomobil Fabrikası'nda üretilen Verso modeli, gazetecilere tanıtıldı.
     Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, fabrikada düzenlediği basın toplantısında yenilenen Verso'nun büyük ölçüde Türkler tarafından tasarlanıp üretildiğini söyledi.
     "Yenilenen Verso, Türk insanın emeğinin fazla olması açısından gurur verici" diyen Özer, yeni modelde yaklaşık 400 parçanın değiştirildiğini anlattı.
     Arabaya daha dinamik görüntü verildiğine dikkati çeken Özer, "Beklentiler çerçevesinde, pazarın istekleri bu değişen parçalarla araca verildi. Bu yıl Verso'yu 50 bin adet üreteceğiz, yüzde 95'i ihraç olacaktır. Türkiye, daha çok sedan araçların beğenildiği bir ülke. O yüzden daha çok yurt dışına gidecek. Satış fiyatı da 55 bin 200 liradan başlayacak. Tabii bu Türkiye satış fiyatı" şeklinde konuştu.
     Özer, yeni Corolla'nın da haziran ayından itibaren seri üretime geçeceğini vurgulayarak, "Yeni Corolla'nın deneme üretimleri yapılıyor şu an, hatlarda yeni Corolla var. Haziranda seri üretimine başlayacağız" ifadesini kullandı.
     Yeni Corolla ile fabrikanın tam kapasite üretime yaklaşacağına işaret eden Özer, şöyle devam etti:
     "O da çok güzel bir otomobil olacak. Yıllık bazda üretim adeti de 140 binlere çıkacak. Verso, daha çok Batı Avrupa'da alınıyor. Yeni Corolla'nın ağırlıklı olarak birinci pazarı Rusya olacaktır. Türkiye'de de çok satılacağını düşünüyoruz. Daha sonra Ortadoğu'daki bazı ülkelere satmayı düşünüyoruz.
     Yeni Corolla'nın en önemli pazarlardan birisi de Türkiye. '20-25 bin adet civarında Türkiye'de satılır' diye tahmin ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 361 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir