Toyota Türkiye üretime 2 hafta ara verecek -2013 yılı ortalarında seri üretimine başlanacak…

  • Yazı boyutu
Toyota Türkiye üretime 2 hafta ara verecek
     -2013 yılı ortalarında seri üretimine başlanacak…

Toyota Türkiye üretime 2 hafta ara verecek -2013 yılı ortalarında seri üretimine başlanacak Corolla modeli için 150 milyon Avro'luk yatırım planlandı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ, 2013 yılı ikinci yarısından itibaren seri üretimi başlayacak olan Corolla modeli ile ilgili üretim hatlarındaki gerekli düzenlemeler ve deneme üretimlerine hazırlık nedeniyle, 5-19 Kasım 2012 tarihleri arasında üretime ara verecek.
     Yapılan açıklamada, 2013 yılında yeniden üretimine başlanacak Corolla modeli için üretim hatlarında gerekli düzenlemeleri yapmak üzere üretime geçici bir süre ara verildiği ifade edildi.
     Tüm hazırlıkların planlar doğrultusunda ilerlediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Yeni Corolla'nın üretim hatlarımızdan çıkacağı günün heyecanı ile çalışmalarımız ivme kazanıyor. Çalışanlarımızın ve yan sanayimizin gayretleri ile hazırlık sürecimizi en verimli şekilde tamamlayarak, yeni modelimiz Corolla'yı banttan çıkaracağız. 2013 yılı ortalarında seri üretimine başlanacak olan Corolla modeli için 150 milyon Avro'luk model yatırımı planlandı.
     Yeni model ile 800 kişilik ek istihdam oluşacak. İki vardiya olan üretim, Auris modelinin Kasım ayından itibaren İngiltere fabrikasında üretilecek olması sebebiyle, 19 Kasım 2012 tarihinden, Corolla'nın seri üretimi başlayıncaya dek tek vardiya olarak sürdürülecek. Bu yapıda üretim hızı arttırılarak, Corolla üretimi öncesinde çalışanların hızlı üretime alışmaları sağlanmış olacak."
     Bu arada açıklamada, tüm dünyada 75'nci yılını kutlayan ve Sakarya'da da faaliyette olan Türkiye'nin lider otomotiv ihracatçılarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ, 2 bin 500 çalışanı ve 1,2 milyar Avro yatırımlarıyla, ileri teknoloji ile ürettiği yüksek kaliteli araçların yüzde 90'dan fazlasının ihracatıyla, ekonomiye ve topluma katkılarını sürdürmeye devam edeceği de belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir