Toyota Türkiye, üretim kapasitesini artıracak

  • Yazı boyutu
Toyota Türkiye, üretim kapasitesini artıracak

Toyota Türkiye Üst Yöneticisi Özer: "Görüştüğümüz yeni bir proje konusunda çok ciddi yeşil ışık aldık, gerçekleştiğinde 170 bin olan kapasitemizin çok çok üstünde bir rakamı konuşacağız"

Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, yeni bir proje çalışması yürüttüklerini belirterek, projenin gerçekleşmesi halinde 170 bin olan üretim kapasitesinin çok üzerindeki rakamları konuşuyor olacaklarını söyledi.
     Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, son dönemlerde iyi bir performans sergileyemediklerini ifade ederek, "2 yıldır şirketin genel müdürlüğünü yürütüyorum. Toyota Türkiye, bu yıl 65 bin otomobil üretecek. Ancak üretim kapasitemiz 170-180 bin adet. Geçtiğimiz yıl da iyi değildik. Ondan önceki yıl da ekonomik krizi nedeniyle iyi değildik" diye konuştu.
     Özer, yeni projeler için çalışmalarını artırdıklarına işaret ederek, "Son 2 yıldır şirketimize yen projeler almak için çabalıyoruz. Dolayısıyla hem şehrimize hem de şirketimize daha fazla katkı sağlamak istiyoruz. Nitekim geçtiğimiz yıl ekim ayında önümüzdeki haziran ayında alacağımız yeni model C segment sedan için çalışmalarımız var" dedi.
    
     -"Daha fazla gencimize iş imkanı sağlayacağız"-
    
     Sakarya'da faaliyet gösteren fabrikalarının kapasitesinin altında üretim yaptığına dikkati çeken Özer, yeni projeyle mevcut kapasiteyi artırmayı hedeflediklerini anlattı.
     Özer, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Nihat Ergün ile görüştüklerini vurgulayarak, "Görüştüğümüz yeni bir proje konusunda çok ciddi yeşil ışık aldık. Bu, gerçekleştiğinde 170 bin olan kapasitemizin çok çok üstünde bir rakamı konuşacağız" şeklinde konuştu.
     Daha fazla kişiye iş imkanı sağlamak istediklerini vurgulayan Özer, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Sadece yeni bir modelin üretimini almakla bölgemizdeki gençlere istihdam sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde yaklaşık 800 gencimize ilave iş imkanı sağlayacağız. Bunun ötesinde yeni projemizin gerçekleşmesi halinde bundan daha fazla gencimize iş imkanı sağlayacağız. İnşallah o konuda da müspet neticeler alacağız. Bu çerçevede hızla çalışıyoruz. Umarım, her şey istediğimiz doğrultuda gerçekleşir."
    
    
    


Bu haberi 298 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir