Toyota, müşteri memnuniyetinde liderliğini korudu

  • Yazı boyutu
Toyota, müşteri memnuniyetinde liderliğini korudu

Toyota, müşteri memnuniyetinde liderliğini korudu

Toyota, "Müşteri Memnuniyeti Endeksi"nde 5. kez lider oldu.
     Toyota açıklamasına göre, Toyota, KalDer ve KA Araştırma Limited tarafından 81 ilde 10 bin 969 kişiyle yapılan "Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi" araştırmasında binek otomobil sektöründe 5 yıldır üst üste ilk sırada yer almayı başardı.
     Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi 2012 yılı araştırmasının 4'ncü çeyreğindeki ölçümlenmesi sonucunda Toyota binek otomobil kategorisinde yine birinci sıraya yerleşti.
     Toyota Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt konuya ilişkin açıklamasında, araştırma sonuçlarına göre son 5 yıldır gelen birincilikler ile Toyota'nın bu konudaki felsefesinin karşılığını bulduğunu belirterek, son 5 yılda gelen birincilikler müşteri memnuniyetinde sürdürülebilirliğe güzel bir örnek olduğunu ve temelinde güven unsuru yattığını ifade etti.
     Bozkurt, "Bu durumu iki adımda özetlersek birinci adım doğru ürün, servis ve hizmeti üretmeniz, ikincisi de dürüst ve şeffaf bir politikayla ve her zaman doğru iletişim kurarak müşterilerinizle daimi bir irtibat halinde olmanızdır" dedi.
     Ürün veya hizmet için ödenilen paranın beklentileri ne kadar karşıladığının önemli olduğunu belirten Bozkurt, müşterisine ciddi anlamda önem vererek, ürettiği hizmet ve ürünlerle daima müşterisinin yanında durması gerektiğini kendisine vizyon edinmiş dünya şirketleri açısından bu algının doğru değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
     Toyota'nın vizyonu gereği "Müşterilerin Toyota'yı seçmelerinden ötürü mutlu olmasını sağlayan bir şirket" kavramının ana felsefeleri olduğunu belirten Bozkurt, "Bizi tercih edenlerin beklentilerini aşacak ürün ve hizmetlerle her zaman o yarışta bir adım önde gitmek için uğraş vermeye devam edeceğiz. 3S Plaza konsepti ile satış, servis ve yedek parça hizmeti veren Toyota bayilerinin mottosu müşterinin kapıdan içeri girdiği andan itibaren patronun o olduğunun tüm çalışanlar tarafından bilinmesidir" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir