Toyota, "En Değerli Otomotiv Markası" seçildi

  • Yazı boyutu
Toyota, "En Değerli Otomotiv Markası" seçildi

Toyota, "En Değerli Otomotiv Markası" seçildi

Toyota, dünyanın marka değerlendirme ve pazarlama ajansı olan Brand Finance tarafından "BrandFinance Auto 50 2013" raporunda en değerli otomotiv markası seçildi.
     Toyota'dan yapılan açıklamada, şirketin, 2007 yılından bu yana BrandFinance Global 500 raporu içerisinde tüm otomobil üreticileri arasındaki liderlik pozisyonunu korumayı sürdürdüğü belirtildi.
     Brand Finance İcra Kurulu Başkanı David Haigh, Toyota'nın müşteri memnuniyetine verdiği önemin en değerli marka olmasında büyük etken olduğuna dikkati çekerek, "Toyota müşteri güvenini yeniden inşa etmek ve bu konudaki itibarını geliştirmek için çok çalıştı. Bunu genç nufüsa hitap eden şık yeni dizayn anlayışı ve reklam kampanyalarıyla da ortaya koydu" ifadelerini kullandı.
     Brand Finance 2013 raporunda, Toyota'nın yüzde 6'lık değer artışıyla 26 milyar dolarlık marka değerine ulaştığı da belirtilirken, ajans ayrıca, Toyota'nın puanını da "AA+" seviyesine yükselterek, markanın konumunu pekiştirdi.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir