Toyota'dan LÖSEV'e ambulans desteği -Toyota, komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından sosyal medyada…

  • Yazı boyutu
Toyota'dan LÖSEV'e ambulans desteği
     -Toyota, komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından sosyal medyada…

Toyota'dan LÖSEV'e ambulans desteği -Toyota, komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından sosyal medyada "#12aralıktaLöseveambulansalıyoruz" tabelası ile başlatılan ambulans kampanyası çerçevesinde Lösemili Çocuklar Vakfı'na 100 bin lira tutarında maddi katkı sağladı

Toyota, komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından sosyal medyada "#12aralıktaLöseveambulansalıyoruz" tabelası ile başlatılan ambulans kampanyası çerçevesinde Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) 100 bin lira tutarında maddi katkı sağladı.
     Toyota'nın Kartal'da bulunan merkezinde Ceyhun Yılmaz'ın da katıldığı törende Toyota Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt ambulans alımı için kullanılacak 100 bin lira tutarındaki bağış protokolünü LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer'e takdim etti.
     Törende konuşan Ali Haydar Bozkurt, Ceyhun Yılmaz tarafından başlatılan kampanyaya gösterilen ilginin sosyal medyanın toplumsal dayanışma konusunda ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.
     Toyota olarak sosyal sorumluluk bakış açısıyla LÖSEV'e katkıda bulunmak ve böylece mümkünse bir çok hayatın kurtarılmasına katkıda bulunmak için bu çağrıya kayıtsız kalmadıklarını ifade eden Bozkurt, "Biz bütün bir oluşuma son bir damla koyduk. Bu işin gerçek kahramanları LÖSEV'e ilk taşı koyanlar, ikinci kahramanı da Ceyhun Yılmaz'dır. O, sosyal medyanın böyle somut amaçlarla da kullanılabileceğini ve topluma faydalı bir projeyle sonuçlandırılabileceğini kanıtladı. Sosyal medyada bu işi takip edip bu coşkuyu paylaşanlara da teşekkür ediyorum. Onlar da Türkiye insanının güzel bir şeye hedeflendiğinde bir araya gelip dayanışabileceğini gösterdiler. Bu çalışmanın bir örnek olacağına hiş şüphem yok" ifadelerini kullandı.
    
     -"Bir çocuğun hayatından daha değerli ve önemli hiçbir şey olamaz"-
    
     LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer ise projeyi hayata geçiren Ceyhun Yılmaz'a, destek verenlere, Toyota ailesine ve Ali Haydar Bozkurt'a teşekkür etti.
     LÖSEV'in bütün çocukların hak ettikleri en iyi tedaviyi tüm dünyadaki kardeşleri ile eşit koşullarda ve parasız almaları gerektiğine inandıklarını ifade eden Ezer, "Lösemili çocuklar için yapılacak her şey çok önemli. Bir çocuğun hayatından daha değerli ve önemli hiçbir şey olamaz. Bunu için çabalamalıyız ve hepimiz bütün değer yargılarını bir tarafa bırakarak bu çocukları yaşatmalıyız" dedi.
     14 yıl önceki tabloda, Türkiye'de lösemide her 100 çocuktan 25'inin iyileşebildiğine, yüzlerce çocuğun parası olmadığı için lösemi tedavi olamadığına ve Türkiye genelinde her 100 çocuktan 52'sinin imkansızlıklar sebebiyle tedavisini yarıda bıraktığına dikkati çeken Ezer, "LÖSEV, böyle bir ortamda kuruldu. 1998'de LÖSEV'i kurduktan sonra 20 bin liramız varken bir hastane yapmaya başladık. 2 milyon dolarlık bir hastaneyi Türk halkına, bağışçılarına güvenerek 10 ayda tamamladık. Hastalarımızın yüzde 87'si asgari ücrete sahip ailelerin çocuklarıydı ve tedaviyi bedava yapma kararı verdik. Bağış olarak alınan ambulanslar artık yetmiyor, ömürlerini tamamladılar. Ambulans ihtiyacımızı paylaştık ve Ceyhun Yılmaz bunu görev edindi. Sosyal medyanın gücünü kullandı ve çok takdir ettiğimiz Toyota firması da bunu üstlendi" şeklinde konuştu.
     Ezer, ayrıca, bir tane nakil ambulansına, bir tane kan ışınlama cihazına, bir tane yoğun bakım yatağına ihtiyaçları olduğunu da sözlerine ekledi.
     Komedyen Ceyhun Yılmaz ise sosyal medyanın insanları harekete geçirmek için önemli bir araç olduğuna dikkati çekerek, LÖSEV'in ambulans ihtiyacı vardı. Bunu, Toyota bana, ben de beni takip edenlere inandığım için böyle bir şeyi gerçekleştirebildik. Toyota'nın katkıları ve Ali Haydar Bozkurt'un koca yüreği ile bir ambulans alındı. Bu yardımlar sadece başlangıç" şeklinde konuştu.
     Yılmaz, ayrıca omurilik felçlilerine akülü tekerlikli sandalye, diyaliz hastaları için 30 bin lira değerinde diyaliz makineleri ve doğuştan yürüme engelli çocuklara yürümeyi öğreten 330 bin avro değerinde bir cihazın alınacağını da sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir