Torunlar GYO: -"Ali Sami Yen arazisine yapılacak projenin ortak yapısında değişiklik…

  • Yazı boyutu
Torunlar GYO:
     -"Ali Sami Yen arazisine yapılacak projenin 
     ortak yapısında değişiklik…

Torunlar GYO: -"Ali Sami Yen arazisine yapılacak projenin ortak yapısında değişiklik gerçekleşmiştir" -"Yapılan sözleşme ile birlikte hakem kurulu tarafından yapılan işlemler ve kayyum atanmasına ilişkin karar hükümsüz hale gelmiştir"

Ali Sami Yen arazisine yapılacak projenin ortak yapısında değişiklik gerçekleştiği, yapılan sözleşme ile birlikte hakem kurulu tarafından yapılan işlemler ve kayyum atanmasına ilişkin kararın hükümsüz hale geldiği bildirildi.
     Torunlar GYO'dan, Ali Sami Yen Arazisi Proje Ortaklığı hakkında yapılan açıklamada, "TOKİ'den hasılat paylaşımı modeliyle alınan Ali Sami Yen arazisine yapılacak projenin ortak yapısında değişiklik gerçekleşmiştir. Daha önce Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı olarak bilinen ortaklıkta Aşçıoğlu İnşaat Taahhüt Turizm AŞ hisselerinin tamamını Torun Yapı Sanayi ve Ticaret AŞ'ye devretmiştir" ifadelerine yer verildi.
    
     -"Projenin planlandığı gibi 2014 yılında tamamlanması hedefleniyor"-
    
     Taraflar arasında yapılan sözleşme ile birlikte değişen proje ortaklığı neticesinde ortaklıktaki hisse dağılımının, Torunlar GYO yüzde 65, Torun Yapı yüzde 30, Kapıcıoğlu ise yüzde 5 olarak gerçekleştiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Yapılan sözleşme ile birlikte hakem kurulu tarafından yapılan işlemler ve kayyum atanmasına ilişkin karar hükümsüz hale gelmiştir. Böylelikle Ali Sami Yen projesinde ihtilaf çözüme kavuşmuştur. Yaşanan hukuki sürecin 1 milyar liranın üzerinde, önemli bir yatırım değerine sahip Ali Sami Yen projesinin inşaat sürecine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Projemizin planlandığı gibi 2014 yılında tamamlanması hedeflenmektedir."
    
    
    

Bu haberi 205 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir