Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -İhalenin nihai pazarlık görüşmesinde açık…

  • Yazı boyutu
Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2)
  -İhalenin nihai pazarlık görüşmesinde açık…

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -İhalenin nihai pazarlık görüşmesinde açık artırma başlangıç tutarı 1 milyar 635 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar oldu -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli yazılı turunda Elsan Elektrik Gereçleri AŞ, 2. elemeli yazılı turda Eksim OGG, 3. elemeli yazılı turda ise Alsim Alarko AŞ en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 635 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yaptığı ihaleye, Aksa Elektrik AŞ, Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ, Doğu Akdeniz Ortak Girişim Grubu (OGG), Çalık Enerji AŞ, Eksim OGG, Park Holding AŞ, Alsim Alarko AŞ, Elsan Elektrik Gereçleri AŞ ve Fina Enerji-Fina Limancılık OGG katılıyor.
     Nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Bu turda en yüksek tutar, 1 milyar 10 milyon dolar olarak verildi.
     1. elemeli yazılı turda Elsan Elektrik Gereçleri AŞ, 2. elemeli yazılı turda Eksim OGG, 3. elemeli yazılı turda ise Alsim Alarko AŞ en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu.
     Kalan 6 firmayla açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 635 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
     Adana, Gaziantep, Hatay Mersin, Osmaniye ve Kilis illerine hizmet sunan Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin abone sayısı 2 milyon 882 bin 865 iken, kayıp-kaçak oranı yüzde 11 civarında bulunuyor.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir