-Toplam ödül 159 bin lira-

  • Yazı boyutu
-Toplam ödül 159 bin lira-

İMMİB'den Engelliler, Yaşlılar ve Çocuklar İçin Tasarım Yarışması

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçıları Birlikleri'nin (İMMİB) bu yıl 8'incisini düzenlediği Endüstriyel Tasarım Yarışması'nda tasarımcılar engelliler için oluşturdukları eserlerle yarışacak.
     Yapılan açıklamaya göre üreticilerin ve tasarımcıların sadece genç ve sağlıklı insanları değil, engelli, yaşlı ve çocukları da düşünmeleri gerektiğinden yola çıkan İMMİB, bu yıl yapılacak yarışmanın temasını "Engelliler, Yaşlılar ve Çocuklar İçin Tasarım" olarak belirledi. Tasarım yarışmasının sonuçları, jüri değerlendirmesinin ardından, Ekim ayı sonunda açıklanacak.
     "Yaratıcı fikirlerinle sektör enerjisi, aklı ve desteğini buluştur, önce hayata, sonra Türkiye'ye değer kat" sloganı ile duyurulan yarışmaya son başvuru tarihi 19 Ekim 2012.
    
     -Toplam ödül 159 bin lira-
    
     Toplam 159 bin Türk Lirası para ödülü olan yarışma ile metal ürünler, plastik ürünler ve elektrikli küçük aletler sektörlerinde endüstriyel tasarım etkinliklerinin özendirilmesi, ihracata yönelik rekabet gücünün artırılması hedefleniyor.
     Yarışmada ayrıca katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi ve bu bağlamda söz konusu sektörler için yenilikçi tasarımın desteklenmesi hedefleniyor.
    
    
    


Bu haberi 513 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir