TOKİ'nin Safranbolu evlerine yoğun talep -Safranbolu'da yöresel mimaride yapılacak 460 TOKİ…

  • Yazı boyutu
TOKİ'nin Safranbolu evlerine yoğun talep
  -Safranbolu'da yöresel mimaride yapılacak 460 
  TOKİ…

TOKİ'nin Safranbolu evlerine yoğun talep -Safranbolu'da yöresel mimaride yapılacak 460 TOKİ konutu için, 1 saate 500 kişi müracaatta bulunup başvuru formu aldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Safranbolu ilçesinde yöresel mimariye uygun inşa edilecek 460 konut için 1 saatte 500 kişi müracaatta bulunup başvuru formu aldı.
     Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TOKİ'nin UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Safranbolu ilçesinde "Safranbolu Evi" mimarisinde konut yapacağını ve bu konutlara vatandaşlardan yoğun bir talep geldiğini söyledi.
     Talep almaya başladıkları ilk 1 saatte 500 başvuru aldıklarını ve bu rakamın binleri bulacağını vurgulayan Aksoy, "TOKİ ilçemizde dar gelirlilere ve bir mahallemize özel iki projeyle konut yapacak. Dar gelirliler için uygun ödemeli konutlar ayrıca ilçemizin mimarisine uygun inşa edilecek. Belediye olarak bugün talepleri almaya başladık. 1 saatte 500 kişi bizden form aldı. Bu formlar daha sonra resmi kayda geçecek. 2 Ocak 2013'te resmi başvuruları kabul edeceğiz. Bugün form alıp ön başvurular yapıldı. Şimdiden herkese hayırlı olsun" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 361 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir