Tokatlı işadamları Bakü'ye çıkarma yaptı

  • Yazı boyutu
Tokatlı işadamları Bakü'ye çıkarma yaptı

Tokatlı işadamları Bakü'ye çıkarma yaptı

Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat ve işadamlarından oluşan heyet, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.
     Bakü Büyükelçiliği ve Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Beynelhalk Cemiyeti'nin (TUSİAB) daveti üzerine Bakü'ye gelen heyet, Azerbaycan iş çevreleriyle görüşmelerde bulundu.
     Vali Yılmaz, daha önce bireysel olarak iş yapan Tokatlı işadamlarının bulunduğunu, ilk defa bu kadar geniş çaplı bir organizasyon yaptıklarını söyledi.
     TUSİAB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bakır da işadamlarına Azerbaycan'daki iş hayatıyla ilgili detaylı sunum yapacaklarını ifade etti.
     Bakır, "Azerbaycan sürekli gelişen bir pazara sahip. Ekonomisi her gün üstüne bir şey koyuyor. Biz kurum olarak misyonumuz gereği Türkiye'den gelen heyetleri ağırlayarak Azerbaycan'daki iş imkanlarıyla ilgili doğru bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz. Hedefimiz karşılıklı iş imkanlarını detaylı raporlar haline getirerek her iki ülke ekonomisine katkıda bulunmak" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 228 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir