Tofaş'ın kurumsal yönetim notu yükseldi -Tofaş Üst Yöneticisi Kamil Başaran: -"Kurumsal…

  • Yazı boyutu
Tofaş'ın kurumsal yönetim notu yükseldi
     -Tofaş Üst Yöneticisi Kamil Başaran:
     -"Kurumsal…

Tofaş'ın kurumsal yönetim notu yükseldi -Tofaş Üst Yöneticisi Kamil Başaran: -"Kurumsal Yönetim Endeksi'nin kurulduğu 2007 yılından beri notumuzu her sene yükselttik"

Türk otomotiv sektörü firmalarından Tofaş'ın Kurumsal Yönetim derecelendirme notu 10 üzerinden 9,03 seviyesine yükseltildi.
     Yapılan açıklamaya göre, İMKB Hisse Senedi Endeksleri Temel Kuralları çerçevesinde, Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri AŞ tarafından "Pay Sahipleri", "Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık", "Menfaat Sahipleri" ve "Yönetim Kurulu" olmak üzere dört ana başlık altında hazırlanan yeni dönem raporu kapsamında, Tofaş'ın geçen yıl 8,58 (85,83) olan Kurumsal Yönetim derecelendirme notu 9,03'e (90,25) çıkarıldı.
     Tofaş Üst yöneticisi (CEO) Kamil Başaran, konuya ilişkin değerlendirmesinde "Bu not artışı Tofaş'ın tüm paydaşları için uzun soluklu değer yaratma anlayışının bir sonucu. Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum çerçevesinde bugün ulaştığımız nokta, Tofaş'ın tüm paydaşlarımıza karşı adil, şeffaf, hesap verebilir ve sorumlu bir anlayışla yönetildiğinin en önemli göstergesidir. Tofaş'ın en yüksek 'Kurumsal Yönetim' derecelendirme notuna sahip otomotiv şirket olması ve bunu sürdürmesi de bizi ayrıca gururlandırmaktadır" ifadelerini kullandı.
     Tofaş'ın, İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi'nin kurulmasını sağlayan 5 şirketten biri olduğunu belirten Başaran, "Endeksin kurulduğu 2007 yılından beri her yıl notumuzu yükselttik. Tofaş'ın 2007 yılında 10 üzerinden 7,57 olan notunun 2012 yılı itibariyle 9,03 seviyesine ulaşması dikkat çekici bir başarı. Tofaş olarak yatırımcılarımız ve paydaşlarımızın yanı sıra, toplum güveninin tesis edilmesinde önemli bir rol oynadığına inandığımız 'Kurumsal Yönetim' performansımızı daha da yukarılara taşımak için aynı özen ve istekle çalışmalarımızı sürdüreceğiz" bilgisini de verdi.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir