TOBB, liselerde girişimciliği ortaya çıkaracak

  • Yazı boyutu
TOBB, liselerde girişimciliği ortaya çıkaracak

TOBB, liselerde girişimciliği ortaya çıkaracak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Sanayici İşadamları Derneği (TÜMSİAD) ile birlikte girişimcilik ruhunun liselerde doğması için lise öğrencilerine yönelik eğitim programı ve fikir yarışması düzenleyecek.
     TOBB'dan yapılan yazılı açıklamada, "Geleceğin Girişimcileri" etkinlikleri kapsamında lise öğrencilerine, alanında uzman eğitimciler tarafından sosyal girişimcilik, sıra dışı düşünme, parasal zeka, özgüven, başarı ve motivasyon, kendini tanıma gibi konularda eğitim verileceği, deneyim paylaşımı oturumlarıyla da başarılı işadamlarının gençlere bilgi ve tecrübelerini aktaracakları ifade edildi.
     Türkiye'de girişimci sayısını artırmayı ve girişimciliğin yaygınlaşmasını amaçlayan projenin ilk aşamada 25 ilde daha sonra, tüm Türkiye'de lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirileceği kaydedildi.
     Projenin ikinci aşamasında ise "Genç Fikirler" yarışmasıyla lise öğrencilerinin sağlık, enerji, ulaşım, eğitim gibi alanlarda yenilikçi fikirlerinin yarıştırılacağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 93 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir