TOBB Karaman'da fen lisesi yaptıracak

  • Yazı boyutu
TOBB Karaman'da fen lisesi yaptıracak

TOBB ile Karaman Valiliği arasında fen lisesi inşasına ilişkin protokol imzalandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karaman'da fen lisesi kompleksi yaptıracak.
     Fen lisesinin inşasına ilişkin Karaman Valiliği ve TOBB arasındaki protokolün imza töreninde konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, fen lisesi kompleksinde 16 derslikli okul, 200 kişilik öğrenci yurdu, öğretmen lojmanları ve spor salonu bulunacağını söyledi.
     Kompleksin TOBB'un 60. kuruluş yılı anısına yaptırılacağını kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Bu 60 yıl içinde Türkiye, coğrafyasının en güçlü ülkesi olduysa, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline geldiyse bunda özel sektörün rolü çok büyüktür" dedi.
     En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Karaman'a yapacağımız bu fen lisesi inşallah hem Karaman'a hem ülkemize ülkeye pırıl pırıl gençler kazandıracak. Karaman bunu fazlasıyla hak etmektedir" diye konuştu.
     Karaman Valisi Süleyman Kahraman da Karaman'ın anlamlı bir yapıya kavuştuğunu belirterek, bu kavuşmanın temelinde TOBB olduğunu dile getirdi.
     TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan da Karaman'a entegre bir kampüs kazandıracakları için TOBB'a teşekkür etti.
     Konuşmaların ardından fen lisesinin yapımına ilişkin protokol imzalandı. Lisenin inşaatının 1 yıl içinde tamamlanmasının beklendiği öğrenildi.
    
    
    


Bu haberi 406 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir