TOBB İklimlendirme Meclisi Başkanı Poyraz: -"Atık Isı Borsası kurulmalı"

  • Yazı boyutu
TOBB İklimlendirme Meclisi Başkanı Poyraz:
  -"Atık Isı Borsası kurulmalı"

TOBB İklimlendirme Meclisi Başkanı Poyraz: -"Atık Isı Borsası kurulmalı"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İklimlendirme Meclisi Başkanı Zeki Poyraz, atık ısının mutlaka emtia borsaları sistemine dahil olması gerektiğini belirterek, Atık Isı Borsası'nın kurulması önerisinde bulundu.
     Poyraz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de elektrik santrallerinden açığa çıkan atık ısının değerlendirilemediğine dikkat çekerek, atık ısının mesken ısıtma ve soğutmasında değerlendirilmesinin bir an önce desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
     Atık ısının da tıpkı doğalgaz, kömür gibi bir emtia olarak görülmesi ve işlem görmesi gerektiğini vurgulayan Poyraz, açıklamasını şöyle sürdürdü:
     "Atık Isı Borsası kurulmalı. Konu ile ilgili altyapı çalışmalarına zaman kaybetmeden başlanmalı. Atık Isı Borsası'nın kurulacak olması ile birlikte bu konuda orta ve uzun vadede Türkiye önünü görebilecek, bu alandaki yatırımlar daha sağlıklı olacak. Atık Isı Borsası, 2023 yılı enerji verimliliği hedeflerine ilerlerken bu konuda önemli rol oynayacak."
    
    
    

Bu haberi 96 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir