TOBB Doğalgaz Meclisi Başkanı Akbal: -"Büyüyen ekonomi, gelişen ihtiyaçlarımız ve büyük…

  • Yazı boyutu
TOBB Doğalgaz Meclisi Başkanı Akbal:
  -"Büyüyen ekonomi, gelişen ihtiyaçlarımız ve büyük…

TOBB Doğalgaz Meclisi Başkanı Akbal: -"Büyüyen ekonomi, gelişen ihtiyaçlarımız ve büyük hedeflerimiz çerçevesinde büyük miktarda ilave enerji girdisine ihtiyacımız olacak"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Doğalgaz Meclisi Başkanı İbrahim Akbal, Türkiye'de büyüyen ekonomi, gelişen ihtiyaçlar ve büyük hedefler çerçevesinde büyük miktarda ilave enerji girdisine ihtiyaç olacağını söyledi.
     Akbal, ATO Congresium'da Global Enerji Derneği'nce düzenlenen Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı'nda yaptığı konuşmada, TOBB Doğalgaz Meclisi olarak doğalgaz sektörünün güncel ve gelecekteki durumu gibi konularda önemli toplantılar yaptıklarını, bu toplantılardan elde ettikleri çıktıları da ilgili otorite ve kamu kurumlarıyla paylaştıklarını ifade etti.
     İbrahim Akbal, sektörde son 25 yıllık süre içerisinde önemli aşamalar kaydedildiğini, doğalgazın bu süre içerisinde sanayiden ulaşım sektörüne, geniş bir yelpazede ihtiyaçlara cevap veren yakıt haline geldiğini vurguladı.
     Türkiye'nin büyüyen ekonomisi, gelişen ihtiyaçlar ve Cumhuriyetin 100'üncü yılındaki büyük hedefler çerçevesinde bugüne göre daha büyük bir miktarda doğalgaz ve ilave enerji girdilerine ihtiyaç duyulacağının altını çizen Akbal, sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada yükselen enerji ihtiyaçları kapsamında doğalgaz ve enerjiden maksimum düzeyde istifade edilmesi gerektiğini belirtti.
     Akbal, Türkiye'nin ciddi bir doğalgaz arama faaliyeti çalışması yürüttüğünü ve bu çalışmaların göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade ederek, "Ümidimiz, bu hareketlilik mutlaka bazı olumlu vesilelere netice olacak. Dolayısıyla istikbalde 'nasıl tedarik edeceğiz' diye düşündüğümüz miktarların bir kısımının da yerli kaynaklardan destekleneceğini umuyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir