TOBB, Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu'na spor salonu yapacak -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:…

  • Yazı boyutu
TOBB, Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu'na spor salonu yapacak
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:…

TOBB, Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu'na spor salonu yapacak -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Dün her yerinden tarih ve ticaret akan Bayburt'un yeniden eski görkemli günlerine dönmesine bir damla katkı sunmak istiyoruz. Bu protokolle Bayburt'a ve onun potansiyeline dikkat çekmek istiyoruz"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, her yerinden tarih ve ticaret akan Bayburt'un yeniden eski görkemli günlerine dönmesine bir damla katkı sunmak istediklerini belirterek, Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu'na yapacakları spor salonuyla Bayburt'un potansiyeline dikkat çekmek istediklerini söyledi.
     Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu'na spor salonu yapılması ile kültür ve sanat merkezinin tadilat işlerinin yapılmasına ilişkin imzalanan protokol töreninde konuşan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Türk polisi olarak 270 bine yakın personelle görevlerini hakkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını, bunu yapmak için de her yıl emekli olan personel yerine yenilerini yetiştirmeleri gerektiğini ifade etti.
     Sahip oldukları 38 okulda bunu yapmaya çalıştıklarını belirten Kılıçlar, Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu'nun 500'e yakın öğrencisi bulunduğunu bildirdi.
     Polislikte teorik eğitimin yanısıra bedensel ve fiziksel eğitimin de önemli olduğuna vurgu yapan Kılıçlar, "Kapalı spor salonları bizim okullarımızda olmazsa olmaz ihtiyaç, Bayburt gibi iklimi çetin olan illerde bu durum daha da önem arz ediyor" dedi.
     TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da, Bayburt'un çok eski bir Türk şehri olduğunu kaydederek, şehrin eskiden İpekyolu üzerinde mecburi bir durak, kervanların uğrak yeri olduğunu hatırlattı.
     Hisarcıklıoğlu, önceki dönemlerde her yerinden tarih ve ticaret akan Bayburt'un yeniden eski görkemli günlerine katkı sunmak istediklerini dile getirerek, bu protokolle Bayburt'a, onun potansiyeline dikkat çekmek istediklerini söyledi.
     TOBB'un 60 yıllık büyük bir camia olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, " Özel sektörümüz 1950'lerde sahneye çıktı, toprağa atılan tohum hızla büyüdü ve tüm bölge coğrafyasını kapsayan dev bir çınar oldu" diye konuştu.
     Hisarcıklıoğlu, TOBB'un aynı zamanda Türkiye'nin bütün milli meselelerinde etkin lobi faaliyeti yürüttüğünü ifade etti.
     Şirketlerin ihracatlarını TOBB güvencesiyle gerçekleştirdiklerini kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Yurtdışı taşımacılığın yapılabilmesi için 35 milyar dolarlık teminat riski üstlendik ve dünyada en çok tır karnesi veren kuruluş olduk" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin sanayicisi, tüccarı olarak ülkesine sevdalı insanlar olduklarını ifade etti.
     "Biz kazanırken ülkesine kazandırmaktan gurur duyan insanlarız" diyen Hisarcıklıoğlu, "O yüzden sosyal sorumluluklarımızı asla unutmayız. Elimizden gelen taleplere baktık, Polis Meslek Yüksek Okulu'nda spora salonu eksikmiş" ifadesini kullandı.
     Hisarcıklıoğlu, polis teşkilatının ülkedeki emniyeti sağladığının altını çizerek, emniyetin sadece bir asayiş işi olmadığını aynı zamanda da ekmek ve hürriyetin de temeli olduğunu söyledi.
     Törene, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Remzi Fındıklı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Abdullah Şahin ve Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak da katıldı.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir