TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu: -"Mahkemenin konu ile ilgili nasıl bir karar vereceğini bilmeden…

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu:
  -"Mahkemenin konu ile ilgili nasıl bir karar 
  vereceğini bilmeden…

TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu: -"Mahkemenin konu ile ilgili nasıl bir karar vereceğini bilmeden daha fazla bir değerlendirme yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum"

Hasan Arslan - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB üyesi bir meclis başkanının "Üst üste iki dönem meclis başkanlığı yapmış olanlar, iki seçim geçmeden aynı göreve seçilemez" hükmünün iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurmasına ilişkin "Mahkemenin konu ile ilgili nasıl bir karar vereceğini bilmeden daha fazla bir değerlendirme yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, bugün bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
     Türk iş dünyasının çatı örgütü TOBB camiası içinde meclis ve yönetim kurulu başkanları ile beraber 736 başkanın olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Bu başkanlarımızdan mevcut yürürlükteki TOBB kanundan dolayı haklarının zayi olduğunu düşünen herhangi bir oda başkanımızın hukuki yollardan itiraz etme hakki var. Bir oda başkanımızda mevcut haklarının zayi olduğunu düşünerek hukuki yollara başvurmuştur.
     İnsanların anayasal hakkını kullanmasına ne benim ne de bir başkasının müdahil olma hakkı yok. Sayın mahkemenin konu ile ilgili nasıl bir karar vereceğini bilmeden daha fazla bir değerlendirme yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum."
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir