TOBB Başkanı Hisarcıkloğlu Türkmenistan'da

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıkloğlu Türkmenistan'da

Hisarcıklıoğlu, Devlet Başkanı Berdimuhamedov'a müteahhitlik projeleri sundu.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu-nu kabul etti.
     Rifat Hisarcıklıoğlu görüşmede, Türk işadamlarının Türkmenistan ile karşılıklı çıkarlara dayalı işbirliğini daha da geliştirmeye büyük ilgi duyduğunu kaydetti. "Kardeş Türkmenistan-ın kalkınma yolunda elde etmekte olduğu başarılardan dolayı onur duyuyoruz" diyen Hisarcıklıoğlu, geçen beş yıl içerisinde "Devlet Başkanı Berdimuhamedov'un ileri görüşlülüğü sayesinde Türkenistan'ın tüm alanlarda başarı kazandığını, dünya arenasında ve uluslararası iş çevrelerinde itibarının arttığını" dile getirdi.
     Devlet Başkanı Berdimuhamedov, Türkmenistan-ın Türkiye ile etkin münasebetlerini daha da geliştirmeye büyük önem verdiğini dile getirerek, münasebetlerin yüzyıllara dayalı tarihi ve kültürel ortaklığa, kadim dostluk geleneklerine dayalı olduğunu ifade etti. Devlet Başkanı, ilişkilerin gelişmeye devam edeceğini vurguladı.
     Görüşmede, yeni ortak projelerin gerçekleştirilmesi suretiyle ülkelerin ticari münasebetlerinin çeşitlendirilmesi konusunda fikir teatisinde bulunulurken, Hükümetler arası Türkmen-Türk Komisyonu ile Türkmen-Türk İş Konseyi toplantılarının, işbirliğinin sürekliliğine katkıda bulunduğuna işaret edildi.
     Türkiye'in Aşkabat Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu'nun da katıldığı görüşmede Hisarcılıklıoğlu, Devlet Başkanı Berdimuhamedov'a müteahhitlik sektörüyle ilgili bazı projeleri sunarak, bu sektörde çalışmak istediklerini dile getirdi.
     Görüşmenin ardından Hisarcıklıoğlu, Türkmenistan'dan ayrıldı.
    
    
    


Bu haberi 212 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir