TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Bayramı gerçekten yaşayanlar, dargınlığı unutup herkesle…

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 
  "Bayramı gerçekten yaşayanlar, dargınlığı 
  unutup herkesle…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Bayramı gerçekten yaşayanlar, dargınlığı unutup herkesle kucaklaşanlardır"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bayramı gerçekten yaşayanların, dargınlığı unutup herkesle kucaklaşanlar olduğunu bildirdi.
     Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Hisarcıklıoğlu, bayramların özünde kardeşlik, umut ve sevinç olduğuna işaret ederek, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı ve etrafındaki herkese el uzattığı bayramların, bir ve beraber olmanın adı olduğunu belirtti.
     Allah'ın bahşettiği mübarek Ramazan ayının ardından kavuşulan bir bayramın daha sevinci ve heyecanı içerisinde olduklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Bu günlerde dargınlıklar unutulur. Herkes birbirine kardeşçe, dostça sarılır. İnsanlar birbirini ziyaret eder, hatır sorar. Yüzler güler. Yaşanan ne varsa yürekten paylaşılır. İnsanlık adına bundan daha güzel bir tablo olabilir mi- Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) bayramları barış, kardeşlik ve sevinç günleri olarak anlatıyor. Komşusu açken tok yatamayan insanların en hayırlısı olarak, insanlara faydalı olanı gösteren, kusurları affetmeyi, güzellikleri övmeyi tavsiye eden bir inancın mensupları için çok önemli fırsatlardır bayramlar. Zaman zaman unuttuğumuz erdemleri yeniden hatırlamak, kendi muhasebemizi yapmak için en uygun zamandır belki de.
     Barışı ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek dünya o kadar güzelleşecektir. Bayramı gerçekten yaşayanlar, dargınlığı unutup herkesle kucaklaşanlardır. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına tüm halkımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir