TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Geçen yılki büyüme rakamlarını bu sene zor yakalayacağız gibi…

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Geçen yılki büyüme rakamlarını bu sene zor 
  yakalayacağız gibi…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Geçen yılki büyüme rakamlarını bu sene zor yakalayacağız gibi gözüküyor. Biraz ekonomi soğuk gidiyor"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ekonomide geçen yılki büyüme rakamlarının bu yıl yakalanmasının zor gibi gözüktüğünü belirtti.
     Hisarcıklıoğlu, TOBB yönetim kurulu üyeleri ile birlikte geldiği Kayseri'de Vali Mevlüt Bilici'yi ziyaret etti.
     Kayseri'nin büyüyüp gelişmesinde birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu, vali, belediye başkanı ve şehrin diğer ileri gelenlerinin birlik ve beraberliğin sağlanmasına çok büyük katkı sağladığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Kayseri'nin bu yönünün diğer illere rol model olduğunu ve gittikleri her yerde Kayseri'nin başarısını anlattıklarını söyledi.
     Hisarcıklıoğlu, bir gazetecinin "Havalar sıcak gidiyor, ekonomi de sıcak mı-" şeklindeki sorusunu "Ekonomide soğutma var" diye yanıtladı.
     Ekonomide geçen yıl ki büyüme rakamlarının bu yıl yakalanmasının zor olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Ekonomide soğutma var. Biz istiyoruz ki, geçen yıl ki başarı hikayemiz gibi, yani yüzde 8,5 büyümek, dünyanın hızlı büyüyen ilk 3 ekonomisinden birisi olmak istiyoruz. Ama bu sene bu rakamları zor yakalayacağız gibi gözüküyor. Biraz ekonomi soğuk gidiyor" diye konuştu.
     Hisarcıklıoğlu, Vali Bilici'ye özel bastırılmış ve Mehmet Akif Ersoy'un yayımlanmamış şiirlerinin yer aldığı "Safahat" hediye etti. Bilici de günün anısına Hisarcıklıoğlu'na plaket takdim etti.
     Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti. TOBB heyeti, ziyaret turunu Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Borsası ile sürdürdü.
    
    
    

Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir