TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"(Yeni teşvik sistemi) Yatırım için bizim artık bahane…

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"(Yeni teşvik sistemi) Yatırım için bizim artık bahane…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"(Yeni teşvik sistemi) Yatırım için bizim artık bahane üretebileceğimiz hiçbir şey yok, yatırım için müthiş bir fırsat yani" -"Bu fırsatlar karşısında Kayserili deyişiyle dişim gım gım ediyor" -ATO Başkanı Bezci: -"Ankara Shopping Fest tüketiciyi sokağa döktü, cirolar ve eğlence yüzleri güldürdü"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni teşvik sisteminin yatırımcı için müthiş bir fırsat olduğunu belirterek, "Yatırım için bizim artık bahane üretebileceğimiz hiçbir şey yok, yatırım için müthiş bir fırsat yani. Bu fırsatlar karşısında Kayserili deyişiyle dişim gım gım ediyor" dedi.
     Kırıkkale'deki yatırım olanaklarının anlatıldığı Ankara Ticaret Odası (ATO) haziran ayı meclis toplantısına katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kendisinin aslen Kayserili olduğunu, fakat Kırıkkale'nin de fahri hemşehrisi olduğunu söyledi.
     "Kayseri'ye gidebilmek için öncelikle Kırıkkale'den ruhsat almak lazım" diye espri yapan Hisarcıklıoğlu, yeni teşvik sistemi çerçevesinde Kırıkkale'nin yatırım olanakları hakkında bilgi verdi.
     Yeni teşvik sisteminin Türk özel sektörünün isteği doğrultusunda hazırlanmış çok kapsamlı bir sistem olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Bugüne kadar bu kadar kapsamlı bir teşvik çıkmamıştı. Ne istersek var içinde. Bundan dolayı hükümetimize teşekkür ediyoruz. Yeni teşvik sistemi Türkiye'de yatırım dostu bir dönemin başlangıcının müjdesi" diye konuştu.
     Kırıkkale'de özellikle silah sanayi konusunda çok kaliteli işçilerin bulunduğunu, teşvikte 5. bölgede bulunan Keskin Organize Sanayi Bölgesinin de hazır olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:
     "10 dönüm yer 16 bin 500 lira. Sudan ucuz. Bütün imkanlar bu arsaya getirilmiş. Yüzde 80 vergi indirimi var. Vergi verme götür Kırıkkale'ye yatırım yap. Bir arkadaşım vardı (ne olursan ol sonunda tör olsun) derdi. Fabrikatör olmak istiyorsan git Kırıkkale'ye yatırım yap. Yatırım için bizim artık bahane üretebileceğimiz hiçbir şey yok, yatırım için müthiş bir fırsat yani."
     Odalar Birliği başkanlığı görevini üstlendiği için yatırım yapmaktan kaçındığını kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Fakat bu fırsatlar karşısında Kayserili deyişiyle dişim gım gım ediyor ki tam fırsat yatırım yapmak için" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak Kırıkkale'ye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da vurguladı.
     Aynı zamanda Kırıkkale milletvekili olan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın Türk siyasetinde büyük önem taşıdığını da ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Böyle bir akil kişinin varlığından dolayı ülkem adına kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
    
     -ATO Başkanı Bezci-
    
     ATO Başkanı Salih Bezci de Suriye ile Türkiye arasında son dönemde yaşanan gelişmelere işaret ederek, "Bu insanlık ihlali asırlardır kardeşlik bağıyla bağlı olduğumuz Suriye halkıyla olan ilişkilerimizi hiçbir şekilde geriye götürmeyecektir" dedi.
     ATO'nun Ankara'nın tarihinde bir dönüm noktası niteliğindeki uluslararası bir organizasyona imza atma başarısını gösterdiğini de ifade eden Bezci, Ankara Alışveriş Festivali'nin gerçekleştiren ATO meclisine bir kez daha teşekkür etmek istediğini bildirdi.
     İlk yıl olmasına rağmen Ankara Alışveriş Festivali'nin büyük ilgi gördüğünü anlatan Bezci, şunları söyledi:
     "Ankara Shopping Fest tüketiciyi sokağa döktü, cirolar ve eğlence yüzleri güldürdü. 40 milyon lira harcadık, 10 kat tanıtım, 100 kat ekonomik çarpan etkisi oldu. Cirolar yüzde 25 civarında arttı. Çevre illerden ve ülkelerden gelen turist sayısında hatırı sayılır bir artış yaşandı. Çıta yüksek 5 yıl içerisinde 5 milyar dolarlık bir alışveriş ekonomisi, 5 milyon turist ve 5 simge binayı Ankara'ya kazandırmanın yanı sıra hedefimizde artık Expo var, Avrupa şampiyonları var, olimpiyatlar var."
     Kırıkkale Valisi, belediye başkanı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü, bazı Kırıkkale milletvekilleri ve işadamlarının geldiği meclis toplantısında Kırıkkale ile ilgili bir sunum yapıldı.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir