TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Asım Kocabıyık, girişimciliği ve sosyal sorumluluk anlayışıyla…

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Asım Kocabıyık, girişimciliği ve 
  sosyal sorumluluk anlayışıyla…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Asım Kocabıyık, girişimciliği ve sosyal sorumluluk anlayışıyla rol modeldi"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, hayatını kaybeden Borusan Holding'in Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık için, "Asım Kocabıyık, girişimciliği ve sosyal sorumluluk anlayışıyla rol modeldi" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, Kocabıyık'ın vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı.
     Kocabıyık'ın kaybından çok büyük üzüntü duyduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "O, iş dünyası için duayen, genç girişimciler için bir rol modeldi. Ülkemize katkıları hiç unutulmayacak" ifadelerini kullandı.
     Hisarcıklıoğlu mesajında şunları kaydetti:
     "Türk iş dünyası çok önemli bir üyesini kaybetti. Borusan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Sayın Asım Kocabıyık'ın yokluğu her zaman hissedilecek. Türk sanayisine damgasını vurmuş, gerek ticari başarıları gerekse sosyal sorumluluk anlayışıyla bütün girişimcilere örnek olmuş bir duayeni kaybetmenin kederini tüm iş camiası ve ülke olarak yaşamaktayız.
     Onun hayatından binlerce insana iş ve aş, eğitime, kültüre, sanata çok büyük katkılar, sevgi ve dostluk gibi gurur ve onur veren bir miras kaldı. Çalışmak ve üretmekle geçen ömründe ülke sevgisi kalın çizgilerle çizilmişti. Sevgili Asım Kocabıyık ağabeyimiz her fırsatta 'Bu memlekete gönül borcum var. Hep bunu ödemek için çalıştım' derdi. Geride bıraktığı hizmetleri ve ülkeye katkısını gören herkes, bu dileğin gerçekleştiğine şahittir. Türk iş dünyası adına, kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve bütün iş dünyamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun..."
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir