TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Türk iş dünyası adına, tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı ve…

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Türk iş dünyası adına, tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı ve…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Türk iş dünyası adına, tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlar, hayırlara vesile olmasını canı gönülden dilerim"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yıl Kurban Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın arka arkaya yaşanacağını hatırlatarak, "Türk iş dünyası adına, tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlar, hayırlara vesile olmasını canı gönülden dilerim" dedi.
     Rifat Hisarcıklıoğlu, yayımladığı bayram mesajında, beraberliği ve dayanışmayı güçlendiren ve toplumsal birlikteliğin en fazla hissedildiği bayram günlerinin örnek olması gerektiğini bildirdi.
     "Yaşamın hiçbir gününde, bayramlarda yaşadığımız sevgi ve saygı yoğunluğunu kaybetmeyelim" diyen Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
     "Dayanışmanın, yardımlaşmanın ve kucaklaşmanın en yüksek seviyede yaşandığı mübarek Kurban Bayramı'nı, hemen ardından da aziz milletimizin en gururlu günlerinden birisi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89'uncu yıldönümünü idrak edeceğimiz sevinçli günlerin eşiğindeyiz. Kurban Bayramı özü itibariyle, Müslümanların birbiriyle kucaklaşma günüdür. Paylaştıkça mutluluklar büyürken, kederler azalır. Bayramlar, varlıklıların, yoksul kesimlerle dayanışma içerisinde olduğu, kimsenin kimseyi unutmadığı, dargınlıklara son verilen müstesna günlerdir. Şuna inanıyoruz ki; bir insanın gönlünü bayram ettirebiliyorsak, o zaman bizim de yüreğimiz bayram edecektir.
     Sevgi ve merhamet dolu, yiğitlik dolu yüreğiyle zulme ve işgale karşı büyük bir kurtuluş mücadelesi veren Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet'in yıldönümünde de bu yola canlarını koyan bütün kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına, tüm İslam aleminin Kurban Bayramını ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını canı gönülden dilerim."
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir