TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Kazakistan'da -Hisarcıklıoğlu, Devlet Başkanı Nazarbayev tarafından…

  • Yazı boyutu
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Kazakistan'da
  -Hisarcıklıoğlu, Devlet Başkanı Nazarbayev tarafından…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Kazakistan'da -Hisarcıklıoğlu, Devlet Başkanı Nazarbayev tarafından kabul edildi

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu başkent Astana'daki Devlet Başkanlığı Sarayı'nda kabul ettiği bildirildi.
     Devlet Başkanlığı Basın Merkezi-nden yapılan açıklamada, Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev tarafından kabul edilen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile iki ülke arasındaki ekonomik ve yatırım işbirliğinin geliştirilmesini ve derinleşmesini öngören konuların ele alındığı belirtildi.
     Kazakistan ile Türkiye arasındaki üst düzeyde bulunan ilişkilerine büyük önem verdiklerini vurgulayan Nazarbayev, Türkiye-ye son ziyareti sırasında, çeşitli konularda anlaşmaya varıldığını hatırlatarak, "Şimdi onları takip etmek önemlidir. Ben de, bunların uygulanmasının ana hatları üzerinde çalışmaya davette bulunmak istiyorum" dediği ifade edildi.
     Hisarcıklıoğlu da, Devlet Başkanı Nazarbayev-e kabulden ötürü teşekkür ederken, Kazakistan ziyaretinin, iki ülke iş çevreleri arasında ilişkilerin daha da güçlendirilmesini amaçladığını belirtti.
     Hisarcıklıoğlu, "Biz Sizi, Türkiye'de ağırlamaktan onur duyduk. Sizin liderliğinde, Kazakistan dost bir ülke olarak büyük bir başarı elde etti ve biz bundan gurur duyuyoruz. Biz Kazakistan-ın ekonomik başarılarını izlemekten mutluyuz ve ülkenin 2050 eylem planına katkıda bulunmaya hazırız" diye konuştu.
     Nazarbayev ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan-ın Türkiye ile Kazakistan arasındaki ticari hacminin 10 milyar dolara çıkması için ortaya koyduğu hedefleri yerine getireceğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, bunun için Kazakistan-da bir dizi yatırım projelerini hayata geçirmek için Türk iş çevrelerinin ziyarette bulunacağını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir