TMSF: -"Kamu alacağını tahsil sürecini büyük bir titizlikle yürüten TMSF'nin herhangi bir…

  • Yazı boyutu
TMSF:
  -"Kamu alacağını tahsil sürecini büyük bir 
  titizlikle yürüten TMSF'nin herhangi bir…

TMSF: -"Kamu alacağını tahsil sürecini büyük bir titizlikle yürüten TMSF'nin herhangi bir yasa dışı uygulamaya göz yumması söz konusu olamaz"

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kamu alacağını tahsil sürecini büyük bir titizlikle yürüten kurumlarının, herhangi bir yasa dışı uygulamaya göz yummasının söz konusu olamayacağını bildirdi.
     TMSF, bugün basında yer alan haberlerle ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Uzan Grubu şirketleriyle ilgili sürdürülen denetim çalışmaları sırasında usulsüz harcamaların yapıldığına yönelik "Plaza Tur" çalışanı Sibel Erdoğan'ın şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı'nın da bir soruşturma başlattığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bu süreçte Fon Denetçilerinin usulsüz işlemlerle ilgili dava açılması görüşüyle hazırladığı rapor ilgili Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilmiştir. Bazı medya organlarının ima ettiği gibi yapılan usulsüzlük Fon bünyesinde olmayıp bağlı şirketler tarafında hizmet alımı yapılan Kongre Organizasyon Seyahat Acentesi San. ve Tic. A.Ş (Plaza Tur) firması tarafından kesilen faturalarda gerçekleşmiştir. Kamu alacağını tahsil sürecini büyük bir titizlikle yürüten TMSF'nin herhangi bir yasa dışı uygulamaya göz yumması söz konusu olamaz.
     TMSF, uygulamalarında tüm kamuyu temsilen yasalara uygunluk konusunda büyük bir dikkat ve şeffaflık politikası yürütmekte olup Fon, uygulamaları sırasında elde ettiği tüm tespit ve değerlendirmeleri görev ve yetki alanları çerçevesinde ilgili kurum ve kuruluşlara süratle aktarmaktadır. Haberde konu edilen personellerle ilgili inceleme ve soruşturma kurumumuzun hazırlamış olduğu denetim raporları neticesinde adli makamlarca yürütülmektedir. Kurulduğu ilk günden beri yolsuzluklarla mücadele eden kurumumuz kendi bünyesinde de bu tür istismarlara asla müsaade etmeyecektir."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir