TMSF'den açıklama -"TBMM Meclis Araştırma Komisyonu, 1991-2007 arasında Fon'a devredilen bankalar…

  • Yazı boyutu
TMSF'den açıklama
  -"TBMM Meclis Araştırma Komisyonu, 1991-2007 arasında Fon'a devredilen 
bankalar…

TMSF'den açıklama -"TBMM Meclis Araştırma Komisyonu, 1991-2007 arasında Fon'a devredilen bankalar ve bu bankalarda görev alan üst düzey yöneticiler hakkında bilgi ve belge talebinde bulunmuştur" -"TMSF, elde edilecek bilgi ve belgeleri en kısa sürede TBMM Araştırma Komisyonu'na ulaştıracaktır"

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun talep ettiği bilgi ve belgeleri en kısa sürede Komisyon'a ulaştıracağını bildirdi.
     TMSF tarafından, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun Fon'a devredilen bankalar ve bu bankalarda görev alan üst düzey yöneticiler hakkında bilgi ve belge talebinde bulunmasına ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
     "TBMM Meclis Araştırma Komisyonu, 27 Haziran 2012 tarih ve 74521 sayılı yazısı ile 1991-2007 tarihleri arasında Fon'a devredilen bankalar ve bu bankalarda görev alan üst düzey yöneticiler hakkında bilgi ve belge talebinde bulunmuştur. Fon ve ilgili kurumlardan talep edilen bilgi ve belgeler, bazı medya organları tarafından belirsiz kaynaklara dayandırılarak 'bankacılık sırrı' kapsamında değerlendirilip bilgi verilmeyeceği şeklinde haberlere konu edilmiştir.
     TMSF, kanunların kendine verdiği görev ve yetkiler çerçevesinde çalışmalarını sürdürmekte olup, Araştırma Komisyonu'nun talep ettiği 'Bankaların devir zararları ve bugüne kadar yapılmış olan tahsilatlar ile ortaya çıkan toplam kamu zararı, Fon'a devredilen bankalardaki hazine bonosu, mevduat, off shore hesapları nedeniyle banka bazında yapılmış olan ödeme miktarı, Fon'a devredilen bankalarda üst düzey yöneticilik (danışmanlık da dahil) yapmış olan asker kökenli kişilerin görev dönemleri, sorumluluk alanları ve varsa haklarında yapılmış suç duyuruları' hakkında yürütülmekte olan çalışma sonucunda elde edilecek bilgi ve belgeleri en kısa sürede TBMM Araştırma Komisyonu'na ulaştıracaktır."
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir