TMSF 10 şirkete daha el koydu

  • Yazı boyutu
TMSF 10 şirkete daha el koydu

TMSF, Çukurova Grubu'ndan olan 455 milyon dolarlık alacağını tahsil etmek amacıyla, Show TV ve BMC'nin ardından, aralarında Digiturk, Akşam Gazetesi, Skytürk ve Alem FM'in de olduğu 10 şirketin yönetimine daha el koydu.

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubun'dan olan alacaklarının tahsili amacıyla Grup'a ait 10 şirketin daha yönetimini devir aldığını bildirdi.

TMSF açıklamasına göre, TMSF, Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık kanunundan kaynaklanan yetkilerini kullanarak Aks Televizyonculuk ve BMC'den sonra Grup'a ait 10 şirketin daha yönetimini devraldı.

TMSF'nin devraldığı Grup'a ait 10 şirket şöyle:

"Aks Uluslararası Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Aks Maksimum Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Aks Artı Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Atlas Yayıncılık ve Ticaret Anonim Şirketi, Sakarya Kent Radyo Televizyon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Medya Pazarlama Anonim Şirketi, Atlas Yayıncılık Yapımcılık ve Reklamcılık Anonim Şirketi, Eksen Yayıncılık Dağıtım Pazarlama ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, T Medya Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ."

Fon, 16 Mayıs tarihinde aldığı kararla yine gruba ait Show TV ve BMC'ye el koyduğunu açıklamıştı.

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül de bugün yaptığı açıklamada, 'grubun borç ödeme imkanı olmadığını' söyleyerek 'Turkcell'e de el konulabileceği'ni ifade etti.

Çukurova Grubu'nun TMSF'ye 455 milyon dolar borcu bulunuyor.


Bu haberi 478 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir