TMO, vadeli arpa satışına başladı

  • Yazı boyutu
TMO, vadeli arpa satışına başladı

TMO, vadeli arpa satışına başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü (TMO), vadeli arpa satışına başladı.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, TMO, arpa piyasasında yaşanan gelişmeleri dikkate alarak üretici, tüketici ve sektör lehine bazı tedbirler aldı.
     Bu kapsamda, piyasalarda yaşanan gelişmeler de dikkate alınarak, arpa piyasalarının düzenlenmesi maksadıyla TMO tarafından dün itibarıyla toplam 130 bin ton arpa satışa çıkarıldı.
     TMO tüccarlara, talep etmeleri halinde, bedeli peşin olmak şartıyla her birine 100 tona kadar arpa satışı gerçekleştirecek.
     Satışa çıkarılan arpa, besici ve yetiştiricilere, kanatlı hayvan besiciliği ve yetiştiriciliği yapanlara, yemini kendisi imal eden işletmelere ve yem fabrikalarına, 3 ay vadeli ve vade farksız olarak satılacak.
     Satışa çıkarılan arpa, besici ve yetiştiricilerin desteklenmesi amacıyla besiciliğin yoğun olarak yapıldığı tüm bölgelere, TMO tarafından taşınacak.
     Açıklamada, "Bu satışa özgü olmak kaydıyla, satış esasları kolaylaştırılmıştır. İç ve dış piyasalar yakından izlenmekte olup, gerektiğinde yapılacak ilave uygulamalar da halkımızla paylaşılacaktır" ifadesi de yer aldı.
    
    
    

Bu haberi 112 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir