TMO Genel Müdürü Köse: "Toprak Mahsulleri Ofisi olarak çiftçinin kara gün dostu olmaya…

  • Yazı boyutu
TMO Genel Müdürü Köse: "Toprak Mahsulleri Ofisi 
  olarak çiftçinin kara gün dostu olmaya…

TMO Genel Müdürü Köse: "Toprak Mahsulleri Ofisi olarak çiftçinin kara gün dostu olmaya çalışıyoruz"

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Mesut Köse, "Toprak Mahsulleri Ofisi olarak çiftçinin kara gün dostu olmaya çalışıyoruz" dedi.
     Bandırma Ticaret Borsası'nı ziyaret eden Köse, borsa yönetim kurulu başkanı Halit Sezgin, başkan yardımcısı Şükrü Funda, yönetim kurulu üyesi İsmail Tunçbilek, meclis üyesi Raif Ocak, TMO Şube Müdürü Ünver Kayran ve Borsa Genel Sekreteri Ertunç İşbay tarafından karşılandı.
     TMO Genel Müdürü Mesut Köse, ziyarette yaptığı konuşmada, bu yıl ülke genelinde Marmara ve Trakya bölgesindeki üreticilerden daha fazla ürün aldıklarını belirterek, "Toprak Mahsulleri Ofisi olarak çiftçinin kara gün dostu olmaya çalışıyoruz. Ancak Toprak Mahsulleri Ofisi olarak piyasadaki dengeleri korumak adına çiftçi ve üreticimizi düşündüğümüz kadar sanayici ve tüccarı da düşünmek zorundayız" diye konuştu.
     Köse, piyasalara yapmış oldukları müdahalelerin serbest ekonomideki dengeleri korumak adına yapıldığını söyleyerek, TMO'nun tek başına ürün aldığı ve pazarladığı bir ortamda rekabetten söz etmenin mümkün olmadığını vurguladı.
     Borsa salonundaki tanıtımda konuşan borsa başkanı Halit Sezgin de Bandırma Ticaret Borsası'nın ülkenin önde gelen borsalarından biri olduğunu vurgulayarak, "Borsamız, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin alım yaptığı 5 borsadan biridir. Satış salonlarının faal olmadığı borsalarda üreticiler mağdur olmakta, yetiştirdikleri ürünleri satarken çok fazla kazanamamaktadır" dedi.
     Konuşmaların ardından Köse'ye, borsayı ziyareti anısına plaket takdim eden Sezgin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
     Bir süre borsanın günlük salon satışını izleyen Köse, daha sonra borsanın özel gıda kontrol ve hububat laboratuvarı ile depolarında incelemelerde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 307 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir