TMO Genel Müdürü Köse: -"Buğdayın kalitesinin artmasında, TMO'nun prim sistemi etkili oldu.…

  • Yazı boyutu
TMO Genel Müdürü Köse: 
  -"Buğdayın kalitesinin artmasında, TMO'nun prim 
  sistemi etkili oldu.…

TMO Genel Müdürü Köse: -"Buğdayın kalitesinin artmasında, TMO'nun prim sistemi etkili oldu. Trakya bölgesinde bu kalitedeki buğdayı bugüne kadar görmemiştik"

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Mesut Köse, buğdayın kalitesinin artmasında TMO'nun prim sisteminin etkili olduğunu belirterek, "Trakya bölgesinde bu kalitedeki buğdayı bugüne kadar görmemiştik" dedi.
     Köse, Malkara TMO Ajans Amirliği'ni ziyaretinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trakya'nın bu yıl buğday üretimine çok önem verdiğini söyledi.
     Üreticilere kaliteli ürün üretmelerinden dolayı teşekkür eden Köse, "Burada, buğdayın kalitesinin artmasında, TMO'nun prim sistemi etkili oldu. Trakya'daki ajans amirliklerimizi ve şube müdürlüklerimizi gezdik. Ortalama kalitenin aynı olduğunu söyleyebiliriz. Trakya bölgesinde bu kalitedeki buğdayı bugüne kadar görmemiştik. Bunda çiftçimizin ürünlerine özen gösterdikleri sonucu ortaya çıkıyor" diye konuştu.
     Tekirdağ TMO Ofisi Şube Müdürü Yaşar Fidancı da 2012 yılı üretimi olan buğdayın fiziksel ve kimyasal özelliklerinin çok iyi çıktığını belirterek, şu ana kadar il genelinde 27 bin ton buğday alımı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Fidancı, şunları kaydetti:
     "Kaliteye pirim verildiğinden dolayı üreticimiz toprak analizi, ilaçlama, gübreleme ve sertifikalı kaliteli tohuma yöneldi. Bunun sonucunda da ortaya çok yüksek kalitede ürün çıktı. Açıklanan buğday fiyatının 0,665 lira olmasına rağmen üretilen buğdayın 0,685 liraya çıkması ürünün kalitesini göstermektedir."
     Köse, Malkara TMO Ajans Amirliği'nde incelemelerde bulundu ve üreticilerle görüştü.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir