TMO ekmeklik buğday ve çavdar satışa sundu

  • Yazı boyutu
TMO ekmeklik buğday ve çavdar satışa sundu

TMO ekmeklik buğday ve çavdar satışa sundu

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), sektöre yönelik düşük vasıflı ekmeklik buğday ve çavdar satışa sundu.
     TMO'dan yapılan yazılı açıklamada, Ofis'in faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili aldığı önlemlerle üretici, tüketici ve ilgili sektör lehine piyasa düzenleme görevini yerine getirdiği ifade edildi.
     Bu kapsamda, piyasalarda yaşanan gelişmeler de dikkate alınarak TMO tarafından son dönemde uygulamaya konulan tedbirler çerçevesinde, Türkiye bisküvi ve kadayıf sektörüyle çavdar kullanıcılarının üretim ve kalite yönüyle hammadde temininde sıkıntı yaşamaması ve piyasa istikrarının korunması amacıyla stoklarda bulunan ekmeklik buğday ve çavdarın satışının yapılacağı bildirildi.
     Bisküvi sektörüne ve kadayıflık un üretimi yapan fabrikalara 52 bin 850 ton buğdayın 659 lira/ton fiyatla ve kullanıcılarına yönelik olarak da 23 bin 794 ton çavdarın 649 lira/ton fiyatla bugünden itibaren satışa sunulduğu kaydedildi.
     İç ve dış piyasaların yakından izlendiği, gerektiğinde yapılacak ilave uygulamaların da vatandaşlarla paylaşılacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir