TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tuncer: "TBMM kürsüsünden yapılan, ziraat mühendisliği…

  • Yazı boyutu
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tuncer:
  "TBMM kürsüsünden yapılan, ziraat mühendisliği…

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tuncer: "TBMM kürsüsünden yapılan, ziraat mühendisliği mesleğini küçük düşürücü açıklamalar kabul edilemez"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Turhan Tuncer, TBMM kürsüsünden yapılan, ziraat mühendisliği mesleğini küçük düşürücü açıklamaların kabul edilemeyeceğini ifade etti.
     Tuncer, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın bütçe görüşmeleri sırasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarının ziraat mühendisi olduğuna işaret ederek sarf ettiği "Acaba kabak mı yetiştireceğiz, Sporcu mu yetiştireceğiz- Teknokrat ve konuya hakim olması gereken bir alanda, Türkiye'de o bilimsel jargondan ve o bilimsel alanda yetişmiş hiçbir kimse, kariyeri olan kimse kalmadı da oraya bir ziraat mühendisi mi atadınız-" cümlelerinin kabul edilemez olduğunu belirtti.
     Yasama organı mensuplarının görev tanımlarına uygun hareket etmesi gerektiğini kaydeden Tuncer, "TBMM kürsüsünden yapılan, ziraat mühendisliği mesleğini küçük düşürücü açıklamalar kabul edilemez" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir