TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Soğancı: -"Köprüler, eser niteliğinde olduğundan özelleştirilemez,…

  • Yazı boyutu
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Soğancı:
  -"Köprüler, eser niteliğinde olduğundan özelleştirilemez,…

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Soğancı: -"Köprüler, eser niteliğinde olduğundan özelleştirilemez, kaldı ki, Özelleştirme Kanunu'nda da özelleştirilecek kamu varlıkları arasında sayılmamıştır"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, köprülerin eser niteliğinde olduğu için özelleştirilemeyeceğini, köprülerin Özelleştirme Kanunu'nda da özelleştirilecek kamu varlıkları arasında sayılmadığını öne sürdü.
     Soğancı, yaptığı yazılı açıklamada, toplumun her özelleştirme işlemi sonrasında varlıklarını kaybettiğini savundu. Ulaşımın önemli bir kamu hizmeti olduğuna dikkati çeken Soğancı, özelleştirme kararının kamu yararına olmadığını iddia etti.
     Özelleştirmenin tekel oluşturma ve daha fazla maliyet gibi sonuçları olacağının altını çizen Soğancı, "Mevcut karar, devlete yeni yatırımlar yapmak zorunluluğunu doğuracak bir karardır. Köprüler, eser niteliğinde olduğundan özelleştirilemez, kaldı ki, Özelleştirme Kanunu'nda da özelleştirilecek kamu varlıkları arasında sayılmamıştır" görüşünü savundu.
    
    
    

Bu haberi 278 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir