TMMOB Nükleer Karşıtı Platform Sekretaryası, Akkuyu'da kurulacak nükleer santralin Diri Fay…

  • Yazı boyutu
TMMOB Nükleer Karşıtı Platform Sekretaryası, 
  Akkuyu'da kurulacak nükleer santralin Diri Fay…

TMMOB Nükleer Karşıtı Platform Sekretaryası, Akkuyu'da kurulacak nükleer santralin Diri Fay Haritası'na göre herhangi bir fay hattı üzerinde bulunmuyor olmasının depremlerden etkilenmeyeceği anlamına gelmeyeceğini bildirdi

TMMOB Nükleer Karşıtı Platform Sekretaryası, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın "Akkuyu'da kurulacak nükleer santral herhangi bir fay hattı üzerinde bulunmuyor" ifadesinin, güncellenmiş diri fay haritasına bakarak, kurulacak santralin mevcut tanımlanmış faylardan kaynaklı olası depremlerden etkilenmeyeceği anlamına gelmediğini iddia etti.
     TMMOB Nükleer Karşıtı Platform Sekretaryası'ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Yıldız'ın "Akkuyu'da kurulacak nükleer santral herhangi bir fay hattı üzerinde bulunmuyor" ifadesi anımsatılarak, güncellenmiş diri fay haritasına bakarak, kurulacak santralin mevcut tanımlanmış faylardan kaynaklı olası depremlerden etkilenmeyeceği anlamına gelmediği belirtildi.
     Açıklamada, yeni hazırlanan Türkiye Deprem Haritası'nda da 5.5 ve üzerinde deprem üretme kapasitesine sahip diri fay hattının bulunduğu 31 il ve ilçe arasında Mersin ve Silifke'nin yer aldığı öne sürüldü.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir