TMMOB Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çakar: -"İş sağlığı ve güvenliği…

  • Yazı boyutu
TMMOB Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çakar:
  -"İş sağlığı ve güvenliği…

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çakar: -"İş sağlığı ve güvenliği konularıyla ilgili düzenlemelerde emek ve meslek kuruluşlarının görüşleri dikkate alınmalı"

Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasına ilişkin, "İş sağlığı ve güvenliği konularıyla ilgili tüzük, yönetmelik gibi mevzuat çalışmalarında emek ve meslek kuruluşlarının görüşleri dikkate alınmalı ve tüm çalışanlar için sağlık ve güvenlik politikaları oluşturulmalıdır" dedi.
     TMMOB tarafından yapılan yazılı açıklamada, yasada çalışanların görüşlerinin alınması ve katılımlarının sağlanmasından söz edildiğini ancak buna yönelik açık ve pratik argümanların bulunmadığı ifade edildi.
     İş kazaları ve meslek hastalıkları sorununun, sermayenin kar hırsı ve çalışma yaşamına yönelik politikalarının emek aleyhine oluşmasından dolayı önemini artırarak süreceğinin kaydedildiği açıklamada, yasanın iş kazaları ve meslek hastalıklarını önleyici bir yönünün bulunmadığı iddia edildi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir