TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı Çakar: -"Ülkemizin ve halkımızın gerçek çıkarları…

  • Yazı boyutu
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı Çakar:
  -"Ülkemizin ve halkımızın gerçek çıkarları…

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı Çakar: -"Ülkemizin ve halkımızın gerçek çıkarları kamusal varlık ve hizmetlerin kamuya yeniden kazandırılması ve topluma bedelsiz hizmet eder hale getirilmesinden geçiyor"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar, ülkenin ve halkın gerçek çıkarları kamusal varlık ve hizmetlerin kamuya yeniden kazandırılması ve topluma bedelsiz hizmet eder hale getirilmesinden geçtiğini iddia etti.
     Çakar, yaptığı yazılı açıklamada, köprü ve otoyolların özelleştirmesini eleştirerek, mevcut özelleştirilmelerin gerekçe gösterilmeden yapıldığını öne sürdü.
     Köprü ve otoyollardan elde edilen gelirlerin son on yılda yüzde 250 arttığına dikkati çeken Çakar, "Ülkemizin ve halkımızın gerçek çıkarları, kamusal varlık ve hizmetlerin kamuya yeniden kazandırılması ve topluma bedelsiz hizmet eder hale getirilmesinden geçiyor. TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak bu yönde çaba göstereceğimizi belirterek yetkilileri uyarıyor ve tüm duyarlı kamuoyunu bu yönde duyarlılığa çağırıyoruz" görüşlerini savundu.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir